reklama

Další smrt může změnit Taxis. Nebezpečnou překážku nejspíš čekají úpravy

Osudný pád Sottoventa v sedle s Janem Kratochvílem při Velké pardubické 2020 Osudný pád Sottoventa v sedle s Janem Kratochvílem při Velké pardubické 2020 autor: ČTK
Dostihový spolek sestaví expertní skupinu, která se bude zabývat bezpečností dostihů na pardubickém závodišti, především pak při překonávání Taxisova příkopu. Funkcionáře k tomu vedlo další smrtelné zranění, nebezpečná překážka stála v letošním ročníku Velké pardubické život koně Sottoventa.

"V souvislosti s touto událostí bude v průběhu zimní přestávky sestavena expertní skupina kompetentních a zainteresovaných osob, která se bude věnovat otázce dalšího zvyšování bezpečnosti dostihů na Pardubickém závodišti," uvedl spolek. "Věříme, že se nám v rámci expertní skupiny podaří nalézt vhodné řešení," doplnil.

Taxisův příkop prošel radikálními úpravami zejména po roce 1992, kdy si ochránci zvířat vynutili změny v profilu překážek. Tehdy byl příkop částečně zasypán a změnil se i úhel doskokové hrany.

"Je zcela zřejmé, že na základě těchto úprav statisticky klesl počet fatálních zranění a provedené úpravy měly pozitivní dopad," napsal Dostihový spolek.

Po dvou letech vzal Taxis život. Kůň Sottovento z Váňovy stáje si zřejmě zlomil vaz Po dvou letech vzal Taxis život. Kůň Sottovento z Váňovy stáje si zřejmě zlomil vaz Čtěte zde
reklama