reklama

Další smrt v ringu. Jednadvacetiletý boxer zemřel při zápase, zásah lékařů byl marný

Box - ilustrační foto Box - ilustrační foto autor: Freeimages/andysteel
Svět boxu zasáhla další tragická událost. Přímo v ringu zemřel bulharský boxer Isus Veličkov.

K neštěstí došlo během galavečera v albánském Skadaru. Jedenadvacetiletý Veličkov nastoupil k zápasu proti Arditu Murjovi, v pátém kole ve svém rohu náhle padl na zem. Ihned k němu přiběhli rozhodčí i lékaři, ale ani po bleskovém převozu do nemocnice se nepodařilo mladého sportovce resuscitovat. Podle albánské televizní stanice Klan utrpěl Veličkov srdeční zástavu.

Boxerská federace WBC potvrdila tragickou událost na své internetové stránce. "WBC a její prezident Mauricio Suleiman smutní nad skonem 21letého bulharského bojovníka Isuse Veličkova. Přestože ringoví lékaři udělali vše pro záchranu jeho života, smrt nastala téměř okamžitě. Celá WBC je s Veličkovovou rodinou v této smutné chvíli a hlubokém zármutku," stojí v prohlášení WBC.

Veličkov, pro kterého to byl šestý profesionální zápas v kariéře, je třetí obětí v profesionálním ringu během krátké doby. V létě podlehl po utkání v USA následkům zranění osmadvacetiletý ruský boxer Maxim Dadašev, krátce nato zemřel při zápase v Buenos Aires o pět let mladší Argentinec Hugo Alfredo Santillan.

reklama