reklama

Los Davis Cupu: Del Potrovo zápěstí otestuje Štěpánek

Argentinci i Češi za sebou mají také los. Argentinci i Češi za sebou mají také los. Foto: Reuters
Los semifinále Davis Cupu mezi Argentinou a Českem určil složení pátečních dvouher. Jak první na antuku vyběhnou Radek Štěpánek a Juan Martín del Potro.

Buenos Aires - Radek Štěpánek a Juan Martín del Potro odstartují v pátek v 15:45 semifinálové utkání Davisova poháru mezi Argentinou a Českou republikou.

Po jejich vzájemném duelu vyběhne na kurty české jednička a světová šestka Tomáš Berdych, jemuž se postaví domácí antukář Juan Mónaco.

O tomto pořadí zápasů rozhodl čtvrteční los v Buenos Aires.

Češi mají s Argentinci bilanci 8:1

Alespoň dle oficiálních statistik by měli Češi mít v pátek navrch.

Tomáš Berdych totiž s Juanem Mónacem sehrál zatím pět duelů a ani jednou neprohrál, zatímco Radek Štěpánek ze čtyř zápasu proti Del Potrovi pro sebe získal tři.

Třiatřicetiletý český matador a světová osmička se ovšem ještě ani jednou neutkali na antuce, což je Del Potrův oblíbený povrch a současně i kurt, na kterém se bude zítra hrát. 

Na druhou stranu Del Potro stále laboruje se zraněným zápěstím a do zápasu jde i přes varování lékařů.

Berdych s Mónacem, který na světovém žebříčku zaujímá jedenáctou pozici, sehrál na antuce dva zápasy a oba vyhrál ve dvou setech.

Posledně to v Argentině skončilo debaklem

Češi se v historii doposud s Argentinci v rámci Davis Cupu utkali čtyřikrát a třikrát se radovali z postupu.

Z těchto tří výher ovšem Češi dvě urháli před domácím publikem (2009 a 1987), v Jižní Americe sice vyhráli v roce 1980 3:2, ovšem před sedmi lety schytali Tomáš Berdych, Jiří Novák, Jan Hernych a Tomáš Zíb v Buenos Aires debakl 0:5.

Pokud by se letos podařilo Čechům zvítězit, postoupili by do finále, kde by se utkali buďto s Američany, nebo se Španěly. Právě ti je v roce 2009 při posledním měření sil vypráskali v barcelonském finále 5:0.

Argentina - ČR (Buenos Aires, antuka):

Pátek (15:45 SELČ): Del Potro - Štěpánek, Mónaco - Berdych.

Sobota (17:30): Berlocq, Schwank - Minář, Rosol.

Neděle (15:45): Del Potro - Berdych, Mónaco - Štěpánek.

reklama