FOTO Krásný příběh s vítěznou tečkou. Davis Cup je zase náš!

Těchto pět statečných, kteří se postarali o českou radost. Podívejte se na obrázky z obou nedělních dvouher.
Ve finále chyběl tenistům kapitán Jaroslav Navrátil, který vede tým od baráže v roce 2006, ale kvůli plicní embolii sledoval finále po propuštění z nemocnice doma u televize. U kurtu za něj zaskočil ředitel České sportovní Jaroslav Šafařík.
Češi vyhráli Davis Cup podruhé za sebou, v součtu s triumfem československého týmu kolem Ivana Lendla v roce 1980 je to třetí tuzemský úspěch týmu v nejprestižnější mužské týmové soutěži.
"My tu mísu zase vyhráli, zase vyhráli!" nesl se bělehradskou arénou vítězný popěvek českého týmu, který na kurtu tancoval a radoval se z obhajoby. Zopakovat po roce zisk trofeje se naposledy povedlo španělským tenistům v roce 2009.
O vítězství se zasloužili i Lukáš Rosol a Jan Hájek, kteří ve finále do hry nezasáhli, ale podíleli se na výhrách v předešlých zápasech. Rosol v 1. kole ve Švýcarsku a především ve čtvrtfinále v Kazachstánu, kde bodoval rovněž Hájek.
Reuters Sport Reuters, Sport
Aktualizováno 17. 11. 2013 19:43

Bělehrad - Prohlédněte si galerii z třetího dne daviscupového finále, který rozhodl o tom, že český tým obhájil slavnou trofej.

Nejdřív sice Novak Djokovič nedal Tomáši Berdychovi šanci a vyhrál 3:0 na sety, ale pak Radek Štěpánek stejně hladce zdolal domácího Dušana Lajoviče také ve třech sadách.