reklama
13:30 • Davis Cup • 1. kolo
3:2
Veselý, Pavlásek - Hewitt, Groth 1:6, 7:6 (2), 3:6, 7:6 (4), 6:2
Česko. Vlajka
Česko
Vlajka Austrálie - sport
Austrálie

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze sobotního duelu Davis Cupu mezi Českem a Austrálií. Týmy se od 13:30 utkají ve čtyřhře.

12:40

A je to venku! Nehrající kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil se rozhodl do čtyřhry nakonec obsadit duo mladíků - Adam Pavlásek a Jiří Veselý. Australská dvojice zůstává bez změn: Lleyton Hewitt a Sam Groth. Hráč, který je oficiální rekordmanem co do rychlosti podání!

12:45

Že to nebylo pro Navrátila snadné rozhodování, o tom se můžete přesvědčit v našem ohlasovém článku na toto téma ZDE!

První den Davis Cupu, nepochopitelnou porážku Lukáše Rosola i marný boj Jiřího Veselého si můžete připomenout v naší fotogalerii.

Australané se drží svého plánu. Do dnešní čtyřhry tak nastoupí podle očekávání Samuel Groth a největší australská hvězda Lleyton Hewitt. 

Hewitt na sklonku své kariéry uzavírá stovku žebříku, je na 98. místě. V roce 2001 ale světovým tenistům kraloval a teď má před sebou týmovou výzvu. Bezprostředně po vyřazení z letošního Australian Open prohlásil,, že teď je pro něj priorita Davis Cup. A to sám hráč nikdy nezastíral. Hned při své premiérové účasti v roce 1999 s Austrálií salátovou mísu vyhrál a o čtyři roky později si stejný pocit vychutnal znovu. Je nejúspěšnějším australským tenistou a po kotníky mu nesahá ani žádný z Čechů. Považte: Hewitt během své kariéry vyhrál 30 turnajových titulů a otázky na konec své kariéry ve 33 letech stále odmítá.

DC ČR-Austrálie: Thanasi Kokkinakis a Samuel Groth DC ČR-Austrálie: Thanasi Kokkinakis a Samuel Groth | Foto: Dalibor Sosna

Na druhou stranu kurtu se postaví budoucnost českého tenisu. Dvojice Jiří Veselý a Adam Pavlásek. Vzhledem k nepříznivému stavu a absenci klíčových hráčů je to logický krok. Češi už zřejmě ani nepočítají s tím, že by tenhle duel otočili a tak do zápasu nasadili mladou dvojici, která bude muset v Davis Cupu bojovat vedle sebe i v příštích letech. Je to jakási zkouška budoucnosti českého tenisu. 

Adam Pavlásek, který je až ve třetí stovce světového žebříčku a naposledy prohrál v semifinále na turnaje nižší kategorie Future s 607. hráčem světa, si zahraje ostré daviscupové utkání poprvé v kariéře. 

Davis Cup 2015: Česko vs. Austrálie Davis Cup 2015: Česko vs. Austrálie | Foto: Dalibor Sosna

Veselý s Pavláskem, kteří jsou ve stejné věkové kategorii, spolu ve čtyřhře nastupovali i v mládežnických kategoriích. Loni na challengeru v Prostějově například došli do semifinále. 

"Už jsme spolu odehráli několik turnajů a některé úspěšně," řekl o této spolupráci už včera Jiří Veselý. 

"Říkal jsem jim, že nemají co ztratit. Udělají pro úspěch maximum, můžou hrát s čistou hlavou," prohlásil na facebookovém profilu daviscupového týmu Jaroslav Navrátil o dvojici, které v dnešním klíčovém zápase důvěřuje.

Tomáš Berdych a Jaroslav Navrátil v semifinále Davis Cupu 2014 Tomáš Berdych a Jaroslav Navrátil v semifinále Davis Cupu 2014 | Foto: Reuters

Austrálii dnes věří i sázkové kanceláře, soupeř je velký favorit tohoto zápasu. Například společnost Fortuna vypsala na výhru Hewitta s Grothem kurz 1,34. Na Čechy si zatím můžete vsadit v kurzu 2,94, který s blížícím se začátkem zápasu stále roste.

13:30

Všichni čtyři účastníci čtyřhry už jsou na kurtu a rozpinkávají se...

13:39

Zápas otevírá na servisu obrovitý Groth.

0:15

A Češi začínají dobře.

0:30

A i napodruhé vytloukly australské bloky na síti.

15:30

Tentokrát již nikoliv.

15:40

Groth nabíhaný volej nezvládl.

30:40

Škoda, Veselý od základní čáry dvojici Australanů na síti nepropálil.

40:40

První Grothův přímý bod z podání.

A-40

Středem to Čechlm nešlo, po lajně bohužel také ne.

40:40

Veselý sebral úder Pavláskovi a dopadlo to dobře.

40-A

Veselému dvě smeče nevyšly, Pavláskovi zkrácená ano.

reklama