reklama
15:30 • Davis Cup • 1. kolo
0:2
Rosol - Kokkinakis 6:4, 6:2, 5:7, 5:7, 3:6, Veselý - Tomic 4:6, 3:6, 6:7 (5)
Česko. Vlajka
Česko
Vlajka Austrálie - sport
Austrálie

Dobrý den, vítejte u online přenosu z prvního dnes daviscupového duelu mezi Českem a Austrálií. První zápas začíná v pátek od 15:30.

Do první dnešní dvouhry nastoupí česká jednička Lukáš Rosol, který se utká s Thanasim Kokkinakisem, který dostal nečekaně přednost před žebříčkově lépe postavenými i zkušenějšími hráči Samuelem Grothem a Lleytonem Hewittem.

Ve druhé dvouhře se Jiří Veselý střetne s Bernardem Tomicem. O všem rozhodl včerejší los, více o něm si můžete přečíst ZDE!

Bilance české jedničky Lukáše Rosola v letošním roce je hrozivá. Ze šesti zápasů vyhrál jediný, v prvním kole, v pěti setech na Australian Open. Přesto se role lídra daviscupového výběru pro první kolo této soutěže nebojí. Rozhovor s ním ZDE!

Davis Cup ČR - Austrálie (2015) Lukáš Rosol | Foto: Dalibor Sosna

Bilance jeho soupeře není v letošním roce o moc lepší, na druhou stranu, od devatenáctiletého mladíčka ze 133. místa světového žebříčku se zatím ani nijak velké výkony nečekají. Je otázkou, zda si jeho nasazením australský kouč chystá půdu pro další léta v DC, nebo se spoléhá na svojí jedničku Bernarda Tomice.

Bernard Tomic (2015) Bernard Tomic (2015) | Foto: Reuters

I s ohledem na předchozí aktuality nejspíše nikoho nepřekvapí, že pro Rosola s Kokkinakisem toto bude první vzájemné zápasové setkání.

15:22

Tenisté Austrálie už jsou na dvorci, nyní přicházejí Češi. Ostravská aréna je zatím ještě liduprázdná. Snad se s příchodem večera zaplní, dosud tu vždy byla na Davis Cupu skvělá atmosféra.

O formě Rosola vypovídají i kurzové sázky. Sice na jeho triumf tipuje 70 procent sázkařů, ovšem kurz 1,93:1 není nikterak zázračný. Zvláště, když na soupeře, který je v žebříčku o 102 míst níže je kurz 1,97:1.

Vyrovnané jsou mimochodem i parametry obou soupeřů - Rosol měří 196 cm a váží 81 kg, Kokkinakis je stejně vysoký a váží 80 kg.

15:35

Na servisu startuje zápas Thanasi Kokkinakis.

0:15

První delší výměnu končí australský tenista backhandem do sítě.

0:30

Krásný vítězný úder Rosola do proti-pohybu soupeře.

0:40

Rosol se nyní dostal z obrany a nakonec donutil soupeře k chybě! Paráda!

1:0

Fantastický return od Rosola a ten vede 1:0. Na servisu soupeře začít čistou hrou?

0:15

Tak zatím je servis za trest, Rosol vystřelil na úvod dvojchybu.

15:15

Nyní ale přidal přímý bod z podání.

30:15

Rosol na síti vítězně!

 

40:15

Kokkinakis se zatím hledá.

40:30

Přiriskovaný druhý servis Rosola skončíl v síti.

2:0

A následně přidává eso na kříž a potvrzuje brejk.

reklama