reklama

Daviscupový tým získal za salátovou mísu Zlatého kanára

Tenisté letos vyhráli Davis Cup poprvé po 32 letech Tenisté letos vyhráli Davis Cup poprvé po 32 letech autor: Česká sportovní / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)
Český daviscupový tým ovládl jubilejní 20. ročník tenisové ankety Zlatý kanár.

Přerov - Vítězný daviscupový tým Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Ivo Minář s kapitánem Jaroslavem Navrátilem ovládl jubilejní 20. ročník tenisové ankety Zlatý kanár.

Výsledky ankety časopisu Tenis a tenisového svazu ČTS byly vyhlášeny dnes na slavnostním večeru v Přerově.

Tenisté letos vyhráli Davis Cup poprvé po 32 letech. Ve finále před vyprodanou pražskou 02 arénou porazili obhájce titulu Španěly 3:2 na zápasy. O triumf se během roku zasloužili především Berdych a Štěpánek. Druhý jmenovaný přidal vítězný bod.

Zlatého kanára získal daviscupový tým podruhé v historii ankety. Stejného ocenění se Navrátilovu výběru dostalo v roce 2009 po účasti ve finále. Letos na pomyslném trůnu českého tenisu družstvo Davis Cupu vystřídalo Petru Kvitovou.

Tenisté byli díky zisku salátové mísy ve středu vyhlášeni i nejlepším týmem v rámci ankety Sportovec roku. "Ceny jsou oceněním práce a tenhle výsledek člověk možná zažije jednou za život. S odstupem už mám plnější pocit. A zisk Davis Cupu i Fed Cupu krátce po sobě si bude historie pamatovat," řekl Navrátil v Praze.

Mezi deblisty kralovali Štěpánek a Hradecká

"Člověku vždycky naskočí hlavně vzpomínky z haly a ocenění jsou společenskou formalitou, která je ovšem velmi příjemná," řekl po Sportovci roku Berdych, který se stal znovu hráčem roku. Ženám kralovala světová osmička Kvitová.

Deblistou roku je Štěpánek, vítěz Australian Open společně s Indem Leanderem Paesem. Deblistkou se stala Lucie Hradecká, která v nejtěsnějším "souboji" ankety porazila o patnáct hlasů svoji partnerku ze stříbrného páru z londýnské olympiády Andreu Hlaváčkovou. Spolu byly podruhé vyhlášeny nejlepším párem.

Pro cenu si v Přerově, kde vyhlášení sledovalo dva tisíce diváků, přišli z vítězů jen kapitán Navrátil s Rosolem. Berdych večer nestihl kvůli problémům při návratu z Londýna, z tréninkových důvodů se omluvili Hlaváčková a Štěpánek a ze zdravotních Kvitová a Lucie Šafářová, která vyhrála kategorii Postup v žebříčku WTA.

Daviscupovým tým ovládl podle očekávání rovněž kategorii týmů, v níž jednoznačně porazil tenistky, obhájkyně trofeje ve Fed Cupu.

Pozici nejlepšího tenisty na vozíčku udržel Miroslav Brychta.

reklama