reklama

Debakl s Jankovičovou. Kvitová finále v Pekingu hrát nebude

Petra Kvitová na turnaji v Pekingu ukončila v zápase s Jelenou Jankovičovou svou šňůru výher. Petra Kvitová na turnaji v Pekingu ukončila v zápase s Jelenou Jankovičovou svou šňůru výher. autor: Reuters
Vítězná série Petry Kvitové na asijském turné se zastavila na osmi zápasech. V semifinále Češka nestačila na Jelenu Jankovičovou.

Peking - Vítězná série Petry Kvitové na asijském turné se zastavila na osmi zápasech.

V semifinále velkého turnaje v Pekingu nestačila česká tenistka na Srbku Jelenu Jankovičovou, které podlehla po setech 7:6, 1:6 a 1:6. Utkání jsme sledovali živě ZDE.

Češka si tedy o svůj letošní třetí turnajový vavřín v Pekingu nezahraje.

S bývalou světovou jedničkou prohrála rodačka z Bílovce vůbec poprvé v kariéře. Předchozí dva vzájemné duely zvládla, tentokrát ale musela skousnout těžký debakl. Tedy když nepočítáme první set.

Unavená Kvitová postupně odpadala

V něm sice Kvitová často chybovala, pravidelně se jí však dařily také krásné vítězné údery. Odvrátila setbol a nakonec sadu dotáhla do tie-breaku.

V něm viděli diváci velké drama se šťastným koncem pro Češku. Zkrácenou hru ovládla poměrem 9:7.

Od druhé sady šel ale výkon světové sedmičky dramaticky dolů. Nedařilo se jí prakticky nic a během chvíle prohrávala 0:5. Potupného kanára sice odmítla, druhou sadu však ztratila poměrem 1:6.

Také ve třetí sadě Kvitová dvakrát za sebou prohrála svůj servis a na returnu se jí hrubě nedařilo. Logickým výsledkem byl snadný triumf Jankovičové, jedenácté hráčky světa.

"Tolik utkání jsem dlouho neměla"

Ve finále se Srbka utká se světovou jedničkou Serenou Williamsovou z USA, jež v semifinále porazila 6:2, 6:2 Polku Agnieszku Radwaňskou.

"Jelena hrála dobře, nedala mi nic zadarmo. Já už jsem začala cítit únavu, po tolika zápasech se tomu nedá divit. Tolik utkání za sebou a ještě k tomu vyhraných jsem neměla dlouho," uvedla pro česká média Kvitová, jež minulý týden vyhrála turnaj v Tokiu.

"Na konci turnaje v Pekingu už bylo vidět, že mi docházejí síly, ale na kurtu jsem se cítila lépe a cítila jsem, že jsem i docela včas u úderů a pak můžu hrát to, co mám," dodala.

Postupem do semifinále se Kvitová opět přiblížila k účasti na Turnaji mistryň v Istanbulu. V žebříčku sezony se posunula na šesté místo.

Kvitová vynechá turnaj v Linci

"Důležité je, že se snad kvalifikuji, to byl můj cíl do konce sezony. Ale nechtěla bych tím skončit a spokojit se, že jsem tam. Je to nejlepších osm hráček sezony, každý zápas bude boj a já se na to těším. V Asii jsem hrála s pár hráčkami, se kterými se tam můžu potkat, to bylo důležité. Zahrát si teď s těmi nejlepšími, abych věděla, jak na tom jsem," řekla Kvitová.

Svou bodovou bilanci ale nerozšíří příští týden na turnaji v Linci, kam byla přihlášena.

"Bohužel jsem si v Číně zranila záda a po mnoha zápasech v řadě se potřebuju uzdravit a odpočinout si. Jsem zklamaná, že nemůžu hrát v Linci, protože je to skvělý turnaj a navíc blízko domova," uvedla na sociálních sítích Kvitová, jež ve městě na Dunaji před dvěma lety získala titul.

Výsledky:

Dvouhra - semifinále:

Jankovičová (8-Srb.) - Kvitová (9) 6:7 (7:9), 6:1, 6:1, S. Williamsová (1-USA) - A. Radwaňská (3-Pol.) 6:2, 6:2.

reklama