Deblkanoisté Matějka, Větrovský jsou juniorskými mistry!

26. 4. 2014 8:59
Počínali si stejně suverénně jako jejich starší kolegové Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří v pátek kralovali lodím C2 v kategorii do 23 let.
Ilustrační.
Ilustrační. | Foto: CPA - Eduard Erben

Penrith - Deblkanoisté Michael Matějka, Jan Větrovský vybojovali v australském Penrithu titul juniorských mistrů světa. Počínali si stejně suverénně jako jejich starší kolegové Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří v pátek kralovali lodím C2 v kategorii do 23 let.

Česká sbírka se dnes díky Matějkovi s Větrovským rozrostla na pět medailí a další mohou slalomáři přidat v závodě hlídek.

Zlatá obhajoba se nepovedla kajakářce Amálii Hilgertové. Neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky doplatila na čtyři doteky branek a skončila sedmá těsně za Sabinou Foltysovou. Tu přitom od druhého místa dělila jen vteřina a půl. Titul juniorské mistryně světa získala Brazilka Ana Satilaová.

Mezi kajakáři skončily šance českých juniorů už v semifinále. Nejblíže postupu do finálové desítky byl Tomáš Rousek, jenž obsadil 12. místo. Zlato si z Austrálie odveze Rakušan Mario Leitner.