reklama

Den zúčtování: Zdolá Marquez noční můru jménem Pacquiao?

Manny Pacquiao a Juan Manuel Marquez. Manny Pacquiao a Juan Manuel Marquez. autor: Reuters
Filipínský expres Manny Pacquiao (54-2-4) bude opět stát v ringu proti svému největšímu pronásledovateli – mexickému ranaři Juanu Manuelu Marquezovi (54-1-6).

Las Vegas – Superšlágr. Díl čtvrtý. Filipínský expres Manny Pacquiao (54-2-4) bude opět stát v ringu proti svému největšímu pronásledovateli – mexickému ranaři Juanu Manuelu Marquezovi (54-1-6). Jak jejich měření sil dopadne tentokrát?

Když se před osmi lety oba utkali poprvé, posadil během prvního kola Pacquiao svého rivala třikrát na zadek. Zápas přesto nevyhrál, rozhodčí jej viděli jako remízový. Když se o čtyři roky později střetli oba znovu, vyrovnaný souboj přiřkli bodoví na stranu Pacquiaa.

Loni v prosinci pak podle mnohých Marquez filipínskou hvězdu zbil, přesto opět opouštěl bojiště coby poražený. Málokdo tehdy věřil, že by se oba mohli utkat znovu. Rok se z rokem sešel a sci-fi se stala skutečností.

„Kdyby před osmi lety nenechal Cortéz po prvním kole zápas pokračovat a kdyby tehdy rozhodčí neviděli zápas jako remízový, dnes tu nesedíme,“ prohlásil v pořadu 24/7 stanice HBO legendárním promotér Bob Arum. „Nikdy by mě ale nenapadlo, že oba uvidím v ringu i počtvrté,“ dodal.

Pro oba boxery jde o životní výzvu

Pro oba boxery je jejich sobotní duel možná životní výzvou. Pacquiao musí právě od kontroverzní loňské výhry nad Marquezem odrážet útoky na svou osobu z řad mnohých fanoušků i odborníků, že už boxu nedává maximum a že pomalu upadá.

Nic na tom nezměnila ani letošní jarní bitva s neporaženým Američanem Timothym Bradleym, kterého sice jasně přeboxoval, bodoví ale byli (opět) jiného názoru než zbytek světa. „Zakusil jsi vlastní medicínu,“ neodpustil si z Mexika rýpnutí devětatřicetiletý Marquez.

O pár měsíců již ale mluvil jinak. „Děkuji Mannymu i jeho týmu, že jsem dostal čtvrtou šanci se s ním utkat. Mannyho respektuji, ale cítím, že první tři souboje jsem vyhrál. Chci to tentokrát potvrdit. Pošlu ho k zemi tak, abych se nemusel spoléhat na bodové,“ pronesl nažhavený Marquez.

Marquez odráží nařčení z dopingu

A svá slova podřizuje činy, doma v Mexiku dřel jako mezek, aby byl v nejlepší kondici svého života. Stejně jako Pacquiao posílal jednoho sparingpartnera za druhým do nemocnice, jenže když se poprvé objevily obrázky z jeho tréninků, příliš uznání si nezískal.

„Podívejte se na Marqueze nyní a před naším posledním soubojem...,“ poznamenal kouč filipínského bijce Freddie Roach. Co naznačoval, není třeba příliš vysvětlovat. Na prahu čtyřicítky má Marquez nejlepší muskulaturu v kariéře, z fleku by se mohl přihlásit do kulturistické soutěže a určitě by si nevedl zle.

„Musíte pochopit, že duel s Mannym byl můj první, který jsem absolvoval se svým novým kondičním koučem Angelem Herediem. Cítím se rychlejší a silnější a na 8. prosince chystám velké překvapení. A co se týká steroidů? Jsem ochoten podstoupit jakýkoliv test, nemám s tím problém,“ nenechal se rozhodit nařčeními Marquez, který má za zápas garantované 3 miliony dolarů.

Souboj budoucích členů boxerské síně slávy

Jeho soupeř, osminásobný mistr světa sedmi váhových kategorií, pak milionů 25. „Kdybych náš první duel vyhrál, tak jak jsem měl, dneska by byly naše příjmy opačné,“ pousmál se na toto konto bijec s přezdívkou „Dynamit“. Oba si určitě ještě přilepší díky televizním právům. Duel si už nyní zakoupilo za 60 dolarů více jak milion fanoušků po celém světě.

Bez ohledu na příjmy je totiž jasné, že na noc ze soboty na neděli se chystá velký duel dvou budoucích členů boxerské síně slávy a již nyní bijců, kteří se mohou pyšnit přízviskem „Legenda“. Jak dopadne jejich čtvrtý střet mezi šestnácti provazy v lasvegaském hotelu MGM Grand?

To díky televizi Sport TV můžete vidět i v Česku v noci na neděli. Přenos ze zámoří začíná od 3:00 hodin ráno, obě hlavní hvězdy večera by měly vstoupit do ringu po páté hodině. Mimochodem – na bodech tentokrát bude sedět trio mužů, kteří nerozhodovali ani jeden z předešlých tří soubojů Pacquiao vs. Marquez...

reklama