Denver jako třetí tým v NBA dokázal získat skalp Golden State

14. 1. 2016 9:56
K zisku skalpu obhájců titulu měl Denver blízko už v minulém vzájemném zápase před necelými dvěma týdny, kdy na palubovce favorita prohrál až po prodloužení.
Momentka z utkání mezi Golden State a Denverem.
Momentka z utkání mezi Golden State a Denverem. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Denveru se stali po Milwaukee a Dallasu třetím týmem v NBA, který v této sezoně dokázal porazit Golden State. Ve středečním utkání domácí Nuggets zvítězili 112:110. K zisku skalpu obhájců titulu měl Denver blízko už v minulém vzájemném zápase před necelými dvěma týdny, kdy na palubovce favorita prohrál až po prodloužení.

Hrdinou domácího výběru byl italský křídelní hráč Danilo Gallinari, který byl s 28 body nejlepším střelcem Nuggets a v úplném závěru obral o míč hvězdu soupeře Stephena Curryho, který vedl útok za stavu 107:109. Curry byl jinak ve čtvrté čtvrtině k nezastavení a nastřílel v ní 20 ze svých 38 bodů.

"Byla to velká šance srovnat, nebo jít do vedení. To se nesmí stát," zlobil se Curry kvůli ztrátě míče v klíčovém okamžiku a své osmé v utkání. "Nemohl jsem se rozhodnout, jestli zaútočit sám na koš, nebo přihrát, míč mi odskočil a Gallinari ho vzal," dodal.

Bez odpočívajícího Draymonda Greena chybělo Warriors v zápase obvyklé nasazení v obraně a Nuggets toho využili. Hosté nezvládli už závěr třetí čtvrtiny a před poslední částí prohrávali o deset bodů. I když se několikrát přiblížili na dostřel, ani jednou nesrovnali skóre. V poslední akci po oddechovém čase netrefil potenciální vyrovnávací střelu Klay Thompson.

"Poslední čtvrtina byla trojková přestřelka. Steph jen předribloval půlku, trefil a já si říkal: 'Člověče, znovu už ne'. Ale zvládli jsme to," řekl domácí křídelní hráč Kenneth Faried.

Zatímco Warriors padli po sedmi výhrách, Los Angeles Clippers vyhráli už desátý zápas v řadě. Miami porazili 104:90 a drží se na čtvrtém místě Západní konference za Oklahomou.

Ta v tvrdém zápase porazila oslabený Dallas 108:89, ačkoliv Russell Westbrook podruhé v kariéře nedal ani bod. Byl totiž ještě před poločasem vyloučen po druhé potyčce s J.J. Bareou. Do té doby stihl osm asistencí a sedm doskoků. V zápase bylo uděleno celkem šest technických chyb a předčasně do sprch musel i hostující Charlie Villanueva. Nejlepším hráčem byl domácí Kevin Durant s 29 body a 10 doskoky, soupeř hrál den po těsné porážce s Clevelandem po prodloužení bez odpočívající hvězdy Dirka Nowitzkého i dalších členů základní sestavy.

Výsledky NBA:

Boston - Indiana 103:94, Brooklyn - New York 110:104, Charlotte - Atlanta 107:84, Denver - Golden State 112:110, Houston - Minnesota 107:104, LA Clippers - Miami 104:90, Oklahoma City - Dallas 108:89, Portland - Utah 99:85, Sacramento - New Orleans 97:109, Washington - Milwaukee 106:101.

4. Denver 39 15 24 38,5
5. Minnesota 40 12 28 30,0