reklama

Déšť, bahno a 46 hodin pauzy. Finále vejde do dějin

Podmínky  pro vyvrcholení nejslavnější baseballové ligy byly na hranici regulérnosti. Podmínky pro vyvrcholení nejslavnější baseballové ligy byly na hranici regulérnosti. autor: Reuters
Americký baseball zažil snad nejpodivnější finále

Philadelphia - Tak zvláštní vyvrcholení Major League Baseball v Americe dlouho nezažili.

Ve finále Světové série se utkaly dva týmy, které doposud platily v lize spíše za outsidery. 

Jen pro ukázku: Philadelphia Phillies se loni stala prvním týmem v zámořském baseballu, kterému se v celé své historii podařilo nasbírat 10 000 proher.

Čtěte více: Kuriozita ve finále baseballu: Nadhazovač dal homerun

A Tampa Bay Rays? To je mužstvo, které dlelo dlouhých deset let na dně tabulky a letos se poprvé dostalo do play off. Svou sezonu snů dotáhlo až do finále.

V něm ve středu večer podlehlo Philadelphii  v pátém finálovém zápase 3:4 a celkem 1:4 na utkání.

Bude se vzpomínat i na bahno

Baseballové oslavy obrazem: Rýč, doutníky a šampaňské Baseballové oslavy obrazem: Rýč, doutníky a šampaňské Prohlédněte zde

Na 104. Světovou sérii se bude dlouho vzpomínat. Nejen jako na ročník, kdy baseballisté Phillies ukončili 28 let čekání na titul.

Také jako na ročník, kdy se poslední duel finále hrál tři dny. V pondělí se začalo, za stavu 2:2 byl zápas přerušen pro nepřízeň počasí a jelikož ta panovala ještě v úterý, dohrálo se až ve středu.

Rozhodující klání tak bylo přerušeno na rekordních 46 hodin. Také konec zápasu ve dvě ráno není v MLB zrovna obvyklý.

Povrch stadionu Citizens Bank Park ve Philadelphii byl pondělními a úterními dešti tak podmáčen, že se velkolepé finále dohrávalo na velkolepém bahně. Hrozilo, že se svátek baseballu změní ve frašku.

„Byl to historický zápas. O tom se nebude pochybovat několik dalších stovek let. Jsem rád, že jsem mohl být při tom," vystihl jedinečnost finále nadhazovač Phillies Cole Hamels, vyhlášený nejužitečnějším hráčem Světové série.

reklama