Déšť Zakopalovou nezastavil, prošla do druhého kola

ČTK
17. 2. 2009 7:37
Zakopalová - Oprandiová 2:1

Bogotá - Tenistka Klára Zakopalová postoupila na turnaji v Bogotě do druhého kola díky třísetové výhře nad Italkou Rominou Oprandiovou. Pátou nasazenou Češku nerozhodil ani fakt, že byl zápas kvůli dešti v tie-breaku třetího setu na několik hodin přerušen, a zvítězila 3:6, 7:6 a 7:6.

Šestadvacetiletá Zakopalová po prohraném prvním setu zabojovala ve zkrácené hře druhé sady, kterou vyhrála 9:7. V rozhodujícím setu její italská soupeřka podávala za stavu 5:4 na vítězství v zápase, pražské rodačce se však podařil brejk a vynutila si tie-break.

V něm za stavu 2:1 před jejím podáním utkání na dlouho přerušil déšť a po pauze Zakopalová dovedla duel k vítězství.

Ve druhém kole se aktuálně 94. hráčka světového žebříčku utká s Rumunkou Edinou Gallovitsovou, jež v prvním kole vyřadila jinou Češku Barboru Záhlavovou-Strýcovou.