Čtyři prodloužení. Detroit v NBA vyhrál rekordně dlouhý duel

19. 12. 2015 9:46
Zámořská NBA nabídla bohatý noční program. Duel Chicaga a Detroitu rozhodlo až čvrté prodloužení, Spurs prodloužili domácí neporazitelnost a basktetbalistům Golden State se povedla odplata.
Radující se hráči Detroitu.
Radující se hráči Detroitu. | Foto: Reuters

Chicago - Až čtvrté prodloužení rozhodlo zápas v NBA mezi Chicagem a Detroitem. Hostující Pistons nakonec maraton po 68 minutách hry vyhráli 147:144 a v téměř sedmdesátileté klubové historii sehráli rekordně dlouhý zápas. Basketbalisté Bulls čtvrté prodloužení absolvovali už jednou na jaře 1984 proti Portlandu.

Podobně bláznivých zápasů zažila NBA až do pátku jen dvanáct. Detroit zahájil čtvrté prodloužení šňůrou sedmi bodů a náskok už udržel. Nejlepší střelec vítězného týmu Andre Drummond odehrál téměř 55 minut a skončil na 33 bodech a 21 doskocích.

Hvězda Detroitu: Wow. Nic jiného se říct nedá

"Prostě jen wow. Na to se nedá nic jiného ani říct," řekl z posledních sil Drummond. Na straně Bulls si vylepšil osobní rekord na 43 bodů Jimmy Butler, ale v poslední vteřině minul trojku, kterou mohl vyrovnat a drama ještě prodloužit. Derrick Rose dal 34 bodů, na což potřeboval stejný počet pokusů z pole. Pau Gasol ke 30 bodům přidal patnáct doskoků a pět bloků.

"Jsem naštvaný. Hráli jsme doma a postupně zlepšujeme výkony, tak se očekává, že vyhrajeme. Ať už hrajeme prodloužení, nebo ne," řekl Butler, jenž byl na hřišti dokonce 56 minut.

Nejdelší duel NBA? V 50. letech

Nejdelší zápas v historii NBA se uskutečnil 6. ledna 1951 mezi celky Rochester Royals a Indianapolis Olympians. Po šestém prodloužení hosté tehdy vyhráli 75:73.

Basketbalisté Golden State slibovali Milwaukee odplatu za přerušení jejich vítězné série (24 utkání) z minulého víkendu, jenže na výhru 121:112 se obhájci titulu hodně nadřeli. Klay Thompson dal 27 bodů, ale klíčovými muži byli Stephen Curry a Draymond Green, kteří pomáhali otáčet velkou ztrátu v poslední čtvrtině. Curry dal 26 bodů, Green přidal 21 a k tomu devět doskoků a osm asistencí.

Bez porážky doma kráčí Spurs

Warriors prohrávali ve třetí čtvrtině o 15 bodů a ještě osm minut před koncem o 11, ale pak se nadechli k velkému obratu. Milwaukee Bucks vedl střelecky Michael Carter-Williams s 24 body.

Bez domácí porážky v této sezoně stále zůstávají hráči San Antonia Spurs. Na 15. zápas prodloužili sérii po výhře 115:107 nad Los Angeles Clippers, kteří je na jaře vyřadili překvapivě už v 1. kole play off.

Výsledky NBA:

Boston - Atlanta 101:109, Chicago - Detroit 144:147 po 4. prodl., Dallas - Memphis 97:88, Golden State - Milwaukee 121:112, Indiana - Brooklyn 104:97, Miami - Toronto 94:108, Minnesota - Sacramento 99:95, Orlando - Portland 102:94, Philadelphia - New York 97:107, Phoenix - New Orleans 104:88, San Antonio - LA Clippers 115:107, Utah - Denver 97:88.

4. Portland 28 11 17 39,3
5. Minnesota 26 10 16 38,5