Detroit v NBA v prodloužení neodvrátil šestou prohru v řadě

25. 1. 2018 9:41
Basketbalisté Pistons měli výhru na dosah, přišli o ni čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby.
Basketbalista Detroitu Stanley Johnson
Basketbalista Detroitu Stanley Johnson | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Detroitu měli v NBA na dosah ukončení série porážek, nakonec ale v prodloužení podlehli doma Utahu 95:98. Od šesté prohry v řadě je nezachránilo ani 30 bodů, 24 doskoků a šest bloků pivota Andre Drummonda. Nezaváhali naopak favorité Houston, San Antonio, Boston ani Toronto.

Hráči Detroitu a Utahu nabídli fanouškům utkání plné zvratů. Oba týmy se střídaly ve vedení, ale ani jeden neměl dvouciferný náskok. Lepší pozici do koncovky měli domácí, kteří po třech koších Drummonda v řadě vedli tři minuty před koncem čtvrté části devítibodovým rozdílem. Hostům se podařilo vyrovnat čtyři sekundy před sirénou zásluhou Joa Inglese a ten také zařídil v prodloužení Utahu rozhodující náskok dvěma trojkami.

Druhý tým Západní konference Houston táhl v Dallasu za výhrou 104:97 nejlepší střelec ligy James Harden, který k 25 bodům přidal 13 asistencí. Trevor Ariza se postaral o 23 bodů, náhradník Eric Gordon dal 17 bodů. Mavericks se mohli spolehnout zejména na Wesleyho Matthewse, autora 29 bodů a sedmi trojek.

San Antonio zvítězilo v Memphisu 108:85 a v souboji bratrů Gasolů mohl být spokojenější starší pivot Pau, jemuž chyběla jediná asistence k triple double (14 bodů, 15 doskoků). Na straně poražených zapsal mladší Marc 18 bodů a byl suverénně nejlepším střelcem svého týmu. Více než deset bodů totiž dal už jen střídající Deyonta Davis.

"Dobře jsme si půjčovali míč, o čemž svědčí 29 asistencí a osm hráčů s dvouciferným počtem bodů na kontě," glosoval Pau Gasol, který v základu zastoupil odpočívajícího LaMarcuse Aldridge. "Když nehraje, musíme hrát v útoku o to víc týmově, ještě více posouvat balon, být neustále v pohybu," dodal.

Na východě druhé Toronto si poradilo v Atlantě s Hawks 108:93, když ani jednou neprohrávalo a vedlo až o 32 bodů. Vedoucí tým konference Boston po čtyřech porážkách za sebou vyhrál v Los Angeles nad Clippers 113:102. Philadelphia si poradila s Chicagem 115:101 hlavně díky triple double Bena Simmondse (19 bodů, 17 doskoků, 14 asistencí).

Výsledky NBA:

Atlanta - Toronto 93:108, Charlotte - New Orleans 96:101, Dallas - Houston 97:104, Detroit - Utah 95:98 po prodl., Indiana - Phoenix 116:101, LA Clippers - Boston 102:113, Memphis - San Antonio 85:108, Philadelphia - Chicago 115:101, Portland - Minnesota 123:114.