Devatenáctiletá Kousková obsadila na ME amatérských golfistek historické osmé místo

29. 7. 2018 10:24
Golfistka Sára Kousková skončila na mistrovství Evropy amatérských golfistek v Senici osmá a o dvě příčky vylepšila umístění z loňského šampionátu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Senica - Sára Kousková vybojovala na mistrovství Evropy amatérských golfistek v Senici osmé místo a o další dvě příčky tak vylepšila vlastní české maximum. Dosud bylo nejlepším výsledkem české hráčky na ME její desáté místo z loňského šampionátu v Lausanne.

Devatenáctiletá Kousková začala na Slovensku výborně. V prvním kole zahrála na hřišti Heritage 67 ran, pět pod par, a figurovala na třetím místě. Ve druhém kole zahrála par, ve třetím jednu pod par a až ve finálovém kole nezvládla poprvé v turnaji obejít hřiště v paru nebo lépe. Po 73 ranách (+1) si pohoršila ve skóre na -5 a v pořadí o jednu příčku na konečné osmé místo.

"Špatně jsem vyhodnotila situaci na poslední jamce a zbytečně ztratila. Z celého šampionátu mám ale dobrý pocit, držela jsem vyrovnanou hru a stále byla v první desítce," řekla Kousková, jež byla ve hře i o historicky první medaili z ME. Ta jí ale o čtyři rány utekla. "Medaile mě nesvazovala - hrála jsem tak, abych byla co nejvýš a v sobotu mohla mít radost. A domů odjíždím spokojená," dodala.

Z rekordního počtu jedenácti startujících českých hráček prošly spolu s Kouskovou cutem i Kateřina Vlašínová a Hana Ryšková. Vlašínová nakonec obsadila dělenou 30. pozici, Ryšková skončila na děleném 38. místě.

Z vítězství se radovala dvaadvacetiletá Španělka Celia Barquínová s celkovým skóre -16. O jednu ránu porazila Němku Esther Henseleitovou.