reklama

Smitková a Hernych se kvalifikovali na Wimbledon

Tereza Smitková si zahraje na nejslavnějším turnaji světa ve Wimbledonu. Tereza Smitková si zahraje na nejslavnějším turnaji světa ve Wimbledonu. autor: CPA Eduard Erben
Devatenáctiletá česká tenistka Tereza Smitková si zahraje na nejslavnějším turnaji světa ve Wimbledonu. Po pěti letech se objeví ve Wimbledonu Jan Hernych.

Londýn - Devatenáctiletá česká tenistka Tereza Smitková si zahraje na nejslavnějším turnaji světa ve Wimbledonu. Rodačka z Hradce Králové zvládla všechny tři zápasy v kvalifikaci, kterou dnes zakončila vítězstvím nad Američankou Madison Brengleovou 6:3, 3:6 a 6:1.

Po pěti letech se objeví ve Wimbledonu Jan Hernych, který na závěr kvalifikace zdolal Američana Rajeeva Rama z USA.

V příštím týdnu ji čeká první grandslam v seniorské kariéře, v roce 2011 startovala ve Wimbledonu jako juniorka.

Smitková se pokoušela projít na grandslamy už letos na Australian Open, kde v lednu záhy vypadla právě s dnešní soupeřkou Brengleovou, a také na French Open. Tam jí nevyšlo až poslední kvalifikační kolo. Vítězka čtyř titulů ve dvouhře na okruhu ITF, které patří 174. místo ve světovém žebříčku, se dozví soupeřku pro Wimbledon při pátečním losu.

Čtyřiatřicetiletý Hernych si zahraje na grandslamovém turnaji poprvé od Australian Open 2011, v All England Clubu bude startovat posedmé. Rama, který je v žebříčku o 70 míst výš, porazil 220. hráč světa 6:3, 6:4, 6:7 a 6:2. Nejlepším Hernychovým výsledkem ve Wimbledonu je účast ve druhém kole v letech 2005 a 2007.

Kvalifikace tenisového Wimbledonu v Londýně (tráva):

Muži - 3. kolo:

Hernych (ČR) - Ram (31-USA) 6:3, 6:4, 6:7 (2:7), 6:2.

Ženy - 3. kolo:

Smitková (ČR) - Brengleová (USA) 6:3, 3:6, 6:1, Smitková (ČR) - Brengleová (USA) 6:3, 3:6, 6:1.

reklama