Diskař Serbus hodil na paralympiádě evropský rekord

8. 9. 2012 12:01
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Londýn - Český diskař František Serbus obsadil na paralympijských hrách v Londýně páté místo v kategorii F32/33/34.

Sedmadvacetiletý atlet, jenž je postižený po dětské obrně, vylepšil výkonem 20,64 metrů evropský rekord.

Serbus zaznamenal svůj nejdelší hod třetím pokusem a několik minut byl dokonce ve své třídě F32 světovým rekordmanem.

O světové maximum sice v průběhu závodu přišel, nicméně kontinentální rekord mu zůstal.

Nakonec ale až pátý

Po přepočtu získal Serbus 999 bodů, k medaili mu chybělo 82 bodů. "Je trošku paradoxní, že Franta ve své třídě o půl metru zlepší svěťák a víc bodů dostane někdo, kdo je ve své kategorii daleko za světovým rekordem," uvedl Serbusův trenér Pavel Martínek.

Narážel na čtvrtého Tunisana Mohameda Krída, jenž v třídě F34 hodil 41,79 m a získal o pět bodů víc než český reprezentant.

Šesté místo obsadili v běhu na 100 m třídy T35 Anna Luxová, jež si vylepšila osobní rekord na 17,22, a plavec Arnošt Petráček na trati 50 m motýlek ve třídě S5.

Jediný handbiker v české výpravě Martin Kovář byl v kategorii H1 v závodu s hromadným startem sedmý.