reklama

Dívčí války v Praze. Stane se z toho tradice?

Box, repre ženy Box, repre ženy autor: Aktuálně.cz
České boxerky čeká v Praze první samostatný turnaj. Reprezentační trenérka by z toho ráda udělala tradici.

Praha - V neděli odpoledne se promění tělocvična SK Boxing Praha na pravou dívčí boxerskou arénu. Příchozí za vstupné v hodnotě 100 korun uvidí celkem jedenáct boxerských amatérských soubojů dívek a žen, proložený jedním mačem chlapů. O ty ale tentokrát nepůjde...

„Ráda bych, aby měly holky jednou svojí vlastní ligu, prostě aby měly jednou za dva měsíce pravidelně zápasy. Potenciál v holkách u nás je obrovský, chce to ale chytit za pačesy a dát tomu řád," řekla odhodlaně reprezentační trenérka Eva Líšková, sama bývalá skvělá amatérka, která se nyní již více soustředí na ultimátní souboje.

Češky ukázaly kvality na sparinzích v Maďarsku

O svých slovech se sama přesvědčila o uplynulém víkendu, který strávila se svými svěřenkami na soustředění v Maďarsku. „Vzala jsem tam pět nových holek plus své tři tradiční holky Lenku Kardovou, Lucku Šrámkovou i Vlaďku Malíkovou a myslím, že můžu říct, že ty své sparingy nad zkušenějšími Maďarkami neoficiálně i vyhrály," prohlásila hrdě Líšková.

„Hodně mne překvapila čtrnáctiletá Pauerová, kterou chválil i maďarský reprezentační kouč. Ráda bych z nich postupně utvořila nějakou kostru pro kadetky a juniorky, abych je mohla vozit i na Evropu či svět. Navíc díky dobrých vztahům máme možnost jezdit na sparingy do Německa či Maďarska, tak toho chci co nejvíce pomoct," přidala trenérka s vysvětlením, že Maďarky patří mezi ženami v Evropě k tomu lepšímu.

Dobrou zprávou pro příchozí do haly SK Boxing Praha v Mařákově ulici budiž, že všechny výše zmíněné české boxerky mohou v neděli vidět na vlastní oči. Chybět nebude ani talentovaná ústecká boxerka Fabiana Bytyqi či česká jednička Martina Schmoranzová.

Boxerky se na první ženský "galavečer" těší

"Moc se těším. Určitě to bude zase šílený den se skvělýma holkama, užijeme si spoustu zábavy. Těším se i na samotný zápas, ale o soupeřce vím jen to, že je vyšší než já," řekla Bytyqi.

Zajímavý souboj pak nabídne souboj ve váze do 51 kilogramů, kde si to v ženské kategorii rozdají Vlaďka Malíková s Nelou Freiherrovou. Prvně jmenovaná je aktuální českou šampionkou ve váze do 48 kg, druhá pak vicemistryní republiky v jednapadesátce.

"Myslím, že to bude hodně kvalitní box, je dobře, že to bude postavené jen na nás holkách. Na souboj s Nelou se moc těším, je to fajn holka a velká bojovnice, nečeká mne nic snadného," prohlásila Malíková.

Startuje se v neděli od 15:00 hodin

„Moc se na ten zápas těším. Vlaďka je daleko zkušenější, nemám proti ní co ztratit, jedu si hlavně pro zkušenosti," pronesla ostravská boxerka, která se pyšní mimo jiné titulem nejkrásnější česká boxerka pro rok 2012.

„Je to každopádně skvělý nápad a klobou dolů za to, že se Eva pustila do toho svého nápadu s boxerskou ženskou ligou, že se jí to podařilo zrealizovat a dostat dvacet holek z různých koutů republiky v jeden termín na jedno místo," dodala Freiherrová obdivná slova směrem k reprezentační trenérce.

Podpořit jej můžete i vy – startuje se od 15:00 hodin, na programu bude nakonec celkem jedenáct soubojů ženského amatérského boxu, proložený jedním mužským duelem.

reklama