Djokovič je ve finále. Proti Federerovi rozhodl drtivým nástupem

Djokovič umlčel Federera, britská senzace se smála i po vyřazení
... když v semifinále porazil Rogera Federera ve třech setech 6:1, 6:2, 3:6 a 6:3
Na turnaji skončila také senzace ženské dvouhry Johanna Kontaová, ale Britka i po prohraném semifinále s Angelique Kerberovou rozdávala úsměvy.
Djokovič teď může vyhlížet soupeře, jenž mu vzejde ze zítřejšího druhého semifinále mezi Britem Andym Murraym a Kanaďanem Milosem Raonicem.
Dnešní souboj měl v rivalitě Rogera Federera a Novaka Djokoviče už číslo 46.
28. 1. 2016 12:02
Novak Djokovič o svém postupu do finále tenisového Australian Open přes Rogera Federera rozhodl vynikajícím úvodem zápasu, první dva sety vyhrál za 54 minut.

Melbourne - Novak Djokovič si stejně jako před rokem zahraje na Australian Open o titul. Ve čtvrteční semifinálové bitvě porazil Rogera Federera 6:1, 6:2, 3:6, 6:3.

O svém vítězství přitom rozhodl v úvodu utkání, kdy za pouhých 54 minut získal první dva sety. "První dva sety jsem hrál úžasně. Všechno mi vycházelo podle plánu. Nakonec to ale byla velká bitva," uvedl po utkání Djokovič.

Zápas jsme sledovali živě zde.

Světová jednička postoupila do finále Australian Open pošesté v kariéře, přičemž předchozích pět finále ovládl. Pokud získá šestý titul, vyrovná rekord Roye Emersona. O vítěznou trofej si Djokovič v neděli zahraje s vítězem pátečního semifinále, v němž nastoupí Brit Andy Murray proti Kanaďanovi Milosi Raonicovi.

"Tipuji, že Federer začne velmi agresivně a Djokovič bude mít ze začátku problémy si na tempo zvyknout," tvrdil před utkáním expert Eurosportu Mats Wilander. Švédská legenda ale nemohla být dál od pravdy.

Srb se totiž od prvních míčků silně zakousl do svého soka a jednoznačně dominoval. Federer vypadal zaskočeně a od začátku hodně kazil. Naopak rodák z Bělehradu předváděl tenis z jiného světa, prakticky nechyboval a míčky trefoval na čáry. Navíc pokaždé když si vzal jestřábí oko, tak uspěl. Švýcar měl naopak bilanci opačnou.

Logickým vyústěním byly čtyři prolomené servisy během prvních dvou dějství. První set trval jen 22 minut, druhý pouze o deset minut déle. Federer si během toho nevypracoval ani jediný brejkbol.

Aréna Roda Lavera se začala ze šoku probouzet až ve třetím setu. Federer musel tvrdě bojovat o první gamy na servisu, v pátém dokonce odvrátil Djokovičův brejkbol. Vše ale ustál a třetí set pak rozhodla šestá hra, v níž se odehrála fantastická válka trvající přes deset minut. Diváci viděli plno skvělých výměn a Švýcar byl zpět, když proměnil čtvrtý brejkbol.

Sadu pak dokázal doservírovat do vítězného konce. Výborné tempo zápasu pak přibrzdila přestávka před čtvrtou sadou, během níž se v aréně zatahovala střecha. Čtvrtý set byl od začátku vyrovnaný a oba tenisté drželi servis až do stavu 4:3 pro Djokoviče. Pak Federer udělal pár nevynucených chyb a Srb svou šanci využil, když mu k brejkbolu pomohla páska.

Světová jednička pak brejk potvrdila čistou hrou a postoupila do finále. Djokovič a Federer odehráli 45. vzájemný zápas, Srb se dostal do vedení 23:22.