reklama

Djokovič: Je prostě na hlavu, že Troicki nesmí ani fandit

Novak Djokovič několikrát projevil na kurtu své emoce, stejně emotivní však byl i na tiskové konferenci po něm. Novak Djokovič několikrát projevil na kurtu své emoce, stejně emotivní však byl i na tiskové konferenci po něm. Foto: Reuters
Spokojený se svým výkonem a splněnou povinností získat pro Srbsko ve finále Davis Cupu první bod,

Bělehrad - Spokojený se svým výkonem a splněnou povinností získat pro Srbsko ve finále Davis Cupu první bod, ale zároveň hodně rozhozený z toho, že jeho kamarád a týmový parťák Viktor Troicki nesměl po trestu od Mezinárodní antidopingové federace (WADA) jeho zápas sledovat.

Takové pocity převládaly v Novaku Djokovičovi po úvodní dvouhře finále, v němž bez ztráty setu porazil českou dvojku Radka Štěpánka a připsal si 23. výhru ve dvouhře v řadě.

Pořád v něm ale zůstala pachuť po rozhodnutí WADA, že Troicki porušil antidopingová pravidla, za což si odpykává roční trest, a podle regulí WADA tak nesmí sledovat naživo žádný tenisový zápas.

"Řekl jsem, co jsem řekl, stojím si zatím, že Viktor udělal chybu, ale to i ta komisařka, co odebírala jeho vzorek. Ten trest podle mě není správný, navíc je na hlavu, že tady s námi Viktor nejen nemůže hrát, ale nesmí ani do haly, takže nemůže vidět finále a ještě k tomu u nás doma," řekla na tiskové konferenci po zápase světová dvojka. 

Novaku, jak jste přijal zprávu, že Viktorovi nebyla kvůli antidopingovým regulím udělena akreditace a musí se tak na zápas dívat doma?

Je to hrozné. Vůbec v tom ale nehraje roli fakt, že je Viktor můj krajan. Bránil bych takto každého přítele, znám ho od osmi let, nikdy neudělal nic špatného. A myslím si, že byl potrestán neprávem a hrozí, že bych takto mohl být potrestán i já. Nedokážu si představit, že bych se na takový zápas musel dívat doma.

Co říkáte na to, že jsou kvůli absenci Troického a Janka Tipsareviče lidé v Srbsku skeptičtí, že byste mohli Davis Cup letos vyhrát?

Chápu, že jsou lidé u nás skeptičtí, o to víc chci týmu pomoct. Budeme hrát do posledního míče za ně, finále Davis Cupu nehrajete každý rok, navíc když hrajete pro dvacet tisíc lidí, musíte ze sebe vymáčknout všechno.

Pojďme k dnešnímu zápasu. V prvním setu Vás Štěpánek dohnal svou hrou několikrát k velkému řevu. Jste rád, že jste po vyrovnaném průběhu nakonec klíčovou sadu zápasu vyhrál?

Jsem spokojený s tím, jak jsem hrál v důležitých momentech zápasu a že jsem přinesl první srbský bod. Ze začátku jsem byl nervózní, ale rozhodlo, že jsem Radka po třech hrách v řadě zastavil a pak už jsem držel utkání ve svých rukou.

V té první sadě se ale zdálo, že Vás Radek místy přehrává. Viděl jste to tak i Vy?

Vím, že je Radek bojovník a za svou tým hraje ještě lépe než normálně. Snaží se jít na síť kdykoliv, když dáte na druhou stranu krátký míč, čehož využil v prvním setu. Pak už jsem si na to zvykl a svou hrou tomu přizpůsobil.

Pořád se mluví o tom, že zítra bude hrát i ve čtyřhře. Jak to tedy je?

Jestli budu hrát i zítra se rozhodneme až po dnešní druhé dvouhře. Nebylo by to poprvé v mé kariéře, vím, jak hrát debl, hrál jsem jich spoustu, navíc bych se mohl opřít o Nenada (Zimonjiče), který má spoustu zkušeností.

reklama