reklama

Djokovič po senzační prohře chválil Veselého: Byl odvážný, šel si za výhrou

Podívejte se na sestřih utkání Novaka Djokoviče s Jiřím Veselým youtube.com
Srbská tenisová jednička Novak Djokovič se po středeční prohře s českým talentem Jiřím Veselým ve 2. kole turnaje v Monte Carlu za nic neschovával a uznal, že byl soupeř lepší. Příbramský rodák zase přiznal, že šel na kurt s tím, že hlavně nechce udělat ostudu.

Djokovič - Hrál proti němu poprvé, ale na konci zápasu ho uznale objal. Srbská tenisová jednička Novak Djokovič se po středeční prohře s českým talentem Jiřím Veselým ve 2. kole turnaje v Monte Carlu za nic neschovával a uznal, že byl soupeř lepší.

"Hrál opravdu dobře. Skvěle servíroval, držel se i výborně takticky a byl agresivní. Když vedl ve třetím setu o brejk, pořád hrál statečně a odvážně. Šel si za tím, sázel kraťasy, servisy, vítězství si zasloužil," nechal se po zápase slyšet srbský favorit turnaje.

Až do středy prohrál letos jediný zápas, to když skrečoval utkání v Dubaji kvůli problémům s okem. Jinak se zdál jedenáctinásobný grandslamový šampion neporazitelný.

"Je třeba pogratulovat vítězi. I tak prožívám neuvěřitelný začátek sezony a tahle porážka určitě nijak nenaruší mou přípravu na zbytek roku. Pořád zůstávám sebevědomý a cítím, že hraju nejlepší tenis v životě," dodal vítěz čtyř letošních turnajů.

Veselý: Hlavně jsem nechtěl ostudu

"Mám tenhle turnaj rád, žiju tady už posledních osm let, ale někdy se stane, že to nevyjde. Teď si musím hlavně odpočinout, poslední měsíce byly náročné," prohlásil Djokovič.

To Veselý si užívá největší vítězství kariéry. "Je to neuvěřitelné, ještě mi to ani nedochází. Když jsem šel na kurt, říkal jsem si, hlavně vyhraj první gem, ať to není dvakrát 0:6," přiznal po výhře 6:4, 2:6 a 6:4 příbramský rodák.

Český tenista najednou nevyhrál jen první gem, ale i první set a v tu chvíli možná poprvé pomyslel na to, že by mohl i vyhrát. "Získal jsem jistotu, navíc bylo vidět, že Novak není v nejlepší formě, často chyboval. Snažil jsem se proto hlavně soustředit na můj servis," prozradil.

Překvapení ze středeční výhry nad nejlepší tenistou světa umocňuje i fakt, že Veselému se letos vůbec nedařilo. Na sedmi turnajích po sobě vyhrál dohromady jediný zápas. chytil se až minulý týden v Marrakéši, kde došel do semifinále.

"Musím zůstat nohama na zemi"

"Bylo to opravdu špatné, ztratil jsem herní sebevědomí, nevěřil jsem si. Naštěstí jsem se minulý týden na antuce chytil a to mi pomohlo i k tomu dnešnímu triumfu. Bez těch několika vítězství v zádech, bych to dnes určitě nezvládl," řekl.

Proti Djokovičovi ještě nikdy nehrál, a tak šel na dvorec s tím, že nemá co ztratit, což mu možná také pomohlo. "Chtěl jsem si to především užít a moc se nezabývat tím, co se stane. Soustředil jsem se na každý míč až do úplného konce a to i v době, kdy jsem za stavu 5:3 neproměnil první mečbol, to bylo důležité, že jsem dokázal kontrolovat emoce."

Nyní ho čeká Francouz Gaël Monfils, 16. hráč světa, proti kterému opět bude outsiderem. "Hodně často se stává, že po takové senzaci hráči velmi záhy vypadnou, proto se chci soustředit na další zápas, sice si vítězství užiju, ale musím zůstat nohama na zemi," dodal český hráč.

reklama