reklama

Djokovič udělal sto nevynucených chyb, postupem ale vyrovnal Connorse

I s obrovským počtem Djokovič postoupil do čtvrtfinále Australian Open. I s obrovským počtem Djokovič postoupil do čtvrtfinále Australian Open. autor: Reuters
Čtyři a půl hodiny potřeboval první hráč světa Srb Novak Djokovič k postupu do čtvrtfinále tenisového Australian Open. Obhájce titulu udělal sto nevynucených chyb.

Melbourne - Čtyři a půl hodiny potřeboval první hráč světa Srb Novak Djokovič k postupu do čtvrtfinále tenisového Australian Open. Obhájce titulu udělal sto nevynucených chyb, ale nakonec Francouze Gillese Simona porazil 6:3, 6:7, 6:4, 4:6 a 6:3. Jeho dalším soupeřem bude Japonec Kei Nišikori.

Djokovič se pořádně nadřel na účast v sedmadvacátém grandslamovém čtvrtfinále v řadě, kterou se vyrovnal Američanovi Jimmymu Connorsovi. Lepší je pouze Švýcar Roger Federer, který hrál čtvrtfinále na turnajích velké čtyřky šestatřicetkrát po sobě.

"Udělal jsem mraky chyb, nicméně on bojoval. Hrál výborně. Fyzicky to bylo vyčerpávající a jsem šťastný, že jsem prošel dál," řekl Srb. Vedle vysokého počtu chyb ale nastřílel také 62 vítězných míčů, dvakrát více než Francouz.

Díky kámo!

Během utkání na Djokoviče jeden z fanoušků pokřikoval, aby už dál nezkoušel kraťasy. Právě při snaze o zkrácení za síť často kazil. "Díky, kámo," uvedl pak pětinásobný vítěz turnaje v rozhovoru na kurtu. "Říkám to nerad, ale měl jsi naprostou pravdu."

Djokovič ukončil zápas při třetím mečbolu, který si připravil esem. Při poslední výměně poslal míč z bekhendu po lajně. U sítě si podal se Simonem ruku a s úlevou padl na lavičku u kurtu. "S Gillesem jsou to vždycky předlouhé výměny, protože on je v tom snad nejlepší a soupeře nutí hrát míče navíc," řekl Djokovič.

Jeho dalším soupeřem bude sedmý hráč světa Nišikori, nad kterým vede ve vzájemné bilanci 5:2. Předloni s Japoncem prohrál nečekaně v semifinále US Open, ale od té doby čtyřikrát vyhrál, naposledy jasně loni na Turnaji mistrů. "Doufám, že uberu chyby a bude hrát, jak nejlépe umím," řekl Djokovič.

reklama