reklama

Djokovič udolal Del Potra a ovládl Masters v Šanghaji

Novak Djokovič ve finále turnaje v Šanghaji 2013. Novak Djokovič ve finále turnaje v Šanghaji 2013. autor: Reuters
Srbský tenista po turnaji v Pekingu ovládl také podnik série Masters v Šanghaji a vítěznou sérii natáhl na dvacet zápasů.

Šanghaj - Novaka Djokoviče sešup z prvního místa světového žebříčku pořádně nažhavil. Srbský tenista po turnaji v Pekingu ovládl také podnik série Masters v Šanghaji a vítěznou sérii natáhl na dvacet zápasů.

Ve finále štědře dotovaného turnaje Djokovič udolal po parádní bitvě Argentince Juana Martína del Potra 6:1, 3:6, 7:6.

Světová dvojka vstoupila do utkání ve velkém stylu, rychle si vybudovala náskok 5:0 a nakonec Del Potra vyřídila se ztrátou jediné hry.

Ve vynikající formě hrající Argentinec, který v semifinále smetl z dvorce světovou jedničku Rafaela Nadala, se ale nevzdal, ve druhé sadě poprvé sebral Srbovi servis a poměrem 6:3 srovnal stav setů.

Oba hráči zopakovali wimbledonskou bitvu

Nejlepší podívanou pak přineslo třetí dějství. Hrály se maratónské výměny plné tvrdých a přesných úderů od základních čar.

Djokovič byl lepší, svá podání si bez potíží hájil a při servisu soupeře si pravidelně dokázal vypracovávat brejkové šance.

Del Potro za stavu 4:5 odvrátil dva mečboly soupeře a zápas nakonec dovedl k rozhodující zkrácené hře. I tam měl ale srbský šampion navrch a vyhrál 7:3.

Djokovič získal svůj devětatřicátý turnajový vavřín a na Masters už triumfoval patnáctkrát.

Výsledky:

Dvouhra - finále:

Djokovič (1-Srb.) - Del Potro (6-Arg.) 6:1, 3:6, 7:6 (7:3).

Čtyřhra - finále:

Dodig, Melo (5-Chor./Braz.) - Marrero, Verdasco (8-Šp.) 7:6 (7:2), 6:7 (6:8), 10:2.

reklama