reklama

Djokovič už je v semifinále US Open

Djokovič si poradil se Španělem Moyou 3:0 na sety.

New York - V semifinále US Open je už také Srb Novak Djokovič. Stejně jako Španělu Ferrerovi se mu  to podařilo poprvé v kariéře.

Třetí nasazený Djokovič dosáhnul svého třetího grandslamového semifinále v roce, když porazil Španěla Carlose Moyu 6:4, 7:6 a 6:1.

Jejich čtvrtfinále na stadionu Arthura Ashe trvalo 2 hodiny a 18 minut, tiebreak ve druhém setu vyhrál Srb poměrem 9:7 a nasměroval se jím k vítězství.

Dále čtěte: Vízner s Dlouhým jsou ve finále, Federer jde dál

Mezi Djokovičem (20 let) a Moyou (31 let) zeje generační díra. Když Moya triumfoval v roce 1998 na French Open, bylo malému Novakovi teprve 11 let.

"Vím, že je Carlos výborný hráč, bojovník, někdejší světová jednička. Má hodně zkušeností z velkých zápasů," uznale o něm hovořil Djokovič.

"Turnaj se mu povedl, ale naštěstí jsem hrál svůj nejlepší tenis a měl víc štěstí v tiebreaku. Ve třetím setu jsem pak už hrál opravdu dobře," pochvaloval si mladý Srb.

V semifinále se střetne s dalším Španělem Davidem Ferrerem, přemožitelem Rafaela Nadala, jenž ve čtvrtfinále porazil ve třech setech Argentince Juana Ignacia Chelu.

reklama