Djokovič začal sezonu královsky. Suverénně smetl Ferrera

28. 12. 2012 17:45
Novak Djokovič v úvodním utkání nové tenisové sezony smetl z kurtu Davida Ferrera naprosto suverénním způsobem. Přemožiteli Tomáše Berdycha povolil jen tři gamy.
Novak Djokovič začal sezonu suverénním vítězstvím nad Davidem Ferrerem.
Novak Djokovič začal sezonu suverénním vítězstvím nad Davidem Ferrerem. | Foto: Reuters

Abú Zabí - První hráč světa Srb Novak Djokovič vstoupil do nové tenisové sezony na exhibici v Abú Zabí suverénním vítězstvím nad Španělem Davidem Ferrerem.

Přemožitele Tomáše Berdycha dnes smetl 6:0, 6:3 a postoupil do finále. V něm bude obhajovat loňské prvenství proti dalšímu Španělovi Nicolási Almagrovi.

Náhradník za nemocného Rafaela Nadala dnes otočil zápas se Srbem Jankem Tipsarevičem a vyhrál 2:6, 7:6 (7:3), 6:2.

Djokovič získal první set v duelu s Ferrerem bleskově za 26 minut. V úvodu druhé sady mu sice pátý hráč sebral podání, ale srbský favorit ihned odpověděl stejným způsobem a po brejku na 4:2 dospěl k pohodovému vítězství.

"Překvapilo mě, jak jsem hrál, vzhledem k tomu, že to pro měl byl první zápas v sezoně," uvedl Djokovič a pochvaloval si podmínky v Abú Zabí. "Tenhle povrch je ideální pro přípravu na Australian Open," dodal.