Berdych s Del Potrem prohrává. Zápas přerušila tma

3. 6. 2012 21:26
Světová jednička prohrávala 0:2 na sety, nakonec ale postoupila do čtvrtfinále
Tomáš Berdych v utkání proti Del Potrovi.
Tomáš Berdych v utkání proti Del Potrovi. | Foto: Reuters

Paříž - Až v pondělí se rozhodne, zda Tomáš Berdych projde do čtvrtfinále grandslamového French Open. Osmifinálový zápas českého tenisty proti Argentinci Juanu Martinu del Potrovi přerušila tma, která se pomalu snesla na kurt Suzanne Lenglenové.

Berdychova situace není nejrůžovější. Rodák z Valašského Meziříčí prohrává 1:2 na sety.

V první sadě byl Čech lepším tenistou, ani jednou však nedokázal prolomit soupeřův servis. Rozhodovalo se tedy v tie-breku, který těsným poměrem 8:6 ovládl devátý nasazený Del Potro.

Ve druhém setu Berdych jednoznačně dominoval. Argentinci sebral hned třikrát podání a zvítězil 6:1. Jenže Del Potro se ve třetím setu dostal zpět do hry, diametrálně změnil svou hru a sadu získal poměrem 6:3.

Djokovič odvrátil katastrofu. Zahrál 77 chyb

Novak Djokovič odvrátil fiasko. V osmifinále French Open prohrával světový tenista číslo 1 s Italem Andreasem Seppim už 0:2 na sety, nakonec se však mohl radovat z postupu mezi osm nejlepších.

Srbský hráč zvítězil po setech 4:6, 6:7, 6:3, 7:5 a 6:3. Zápas trval čtyři hodiny a osmnáct minut.

Djokovič nebyl ve své kůži a jak řekl po utkání, na duel s Italem bude chtít hodně rychle zapomenout. Hvězdný tenista nadělal neuvěřitelných 77 nevynucených chyb. „Ale jsem pyšný, že jsem bojoval a dokázal to otočit,“ konstatoval Srb.

Ve čtvrtfinále se Djokovič utká s vítězem duelu mezi Francouzem Tsongou a Švýcarem Wawrinkou. Ten byl rovněž přerušen za stavu 2:2 na sety a 4:2 pro Tsongu.

Federer ukončil pohádkovou cestu Belgičana Goffina

Otáčet nepříznivý vývoj osmifinálového duelu musel také legendární Švýcar Roger Federer. Belgický kvalifikant David Goffin totiž zahájil svůj životní zápas skvěle a získal první sadu poměrem 7:5.

Federer mu ale ve druhém dějství oplatil stejnou mincí a v dalších sadách už podle očekávání dominoval.

Jednadvacetiletý Belgičan byl i přes porážku šťastný. Není divu, do soutěže se dostal jako takzvaný „lucky loser“ jen díky zranění Gaela Monfilse. Po utkání mu pogratuloval i sám Federer. „Má za sebou fantastický turnaj, gratuluji mu z celého srdce,“ podotkl Švýcar.

Soupeř světové trojky ve čtvrtfinále bude buď český tenista Tomáš Berdych, nebo Argentinec Juan Martin del Potro. Utkání můžete sledovat v online reportáži na Aktuálně.cz.