reklama

Doping a zase doping. V Itálii hrozí za porušení pravidel trest 26 atletům

Doping - ilustrační foto. Doping - ilustrační foto. autor: ČTK
Hned šestadvaceti italským atletům hrozí trest za porušení dopingových pravidel. Alespoň dle návrhu italského antidopingového úřadu NADO. Nechybí ani medailisté z olympijských her a mistrovství světa.

Řím - Italský antidopingový úřad NADO požaduje potrestání 26 domácích atletů dvouletým trestem za porušení pravidel o dopingu.

Jsou mezi nimi i medailisté z mistrovství světa či olympijských her včetně světového šampiona ve skoku o tyči z roku 2003 Giuseppeho Gibilisca. Všichni se podle médií měli v minulosti provinit tím, že se vyhnuli dopingové kontrole nebo nebyli zastiženi na ohlášeném místě.

Sankce hrozí sportovcům v důsledku vyšetřování, které vedlo státní zastupitelství v Bolzanu, známé z dopingové kauzy olympijského vítěze v chůzi na 50 km z Pekingu Alexe Schwazera. O případných trestech rozhodne Italský olympijský výbor CONI, zřejmě ale až v příštím roce.

Na seznamu se vedle Gibilisca ocitli například bývalý vicemistr světa a evropský šampion ve skoku do dálky Andrew Howe, trojskokan Fabrizio Donato, který v roce 2012 také vyhrál ME a získal bronz na olympiádě v Londýně, nebo přední sprinteři Simone Collio a Roberto Donati. Zhruba desítka z obviněných už ukončila kariéru.

reklama