Druhé semifinále je vyrovnané. Raonič udolal Tipsareviče

13. 9. 2013 23:15
Srbští tenisté hrají po prvním dnu semifinále Davisova poháru s Kanadou 1:1.
Miloš Raonič porazil Janka Tipsareviče 10:8 v pátém setu a zařídil Kanaďanům srovnání na 1:1. | Foto: Reuters

Bělehrad - Srbští tenisté hrají po prvním dnu semifinále Davisova poháru s Kanadou 1:1.

Úvodní zápas vyhrál první hráč světového žebříčku Novak Djokovič, který hladce porazil Vaška Pospíšila 6:2, 6:0 a 6:4.

Po výhře 5:7, 6:3, 3:6, 6:3 a 10:8 v pětisetové bitvě s Jankem Tipsarevičem však na bělehradské antuce srovnal Miloš Raonič.

Djokovič nedal Pospíšilovi šanci

Srbové jsou proti týmu, který v 1. kole vyřadil nečekaně Španělsko a hraje své první semifinále v historii, velkými favority.

Poražený hráč pondělního finále US Open v prvním vzájemném utkání s dvojkou kanadského týmu roli rychle potvrdil.

Djokovič svého soupeře s českými kořeny nepustil za celý zápas k jednomu brejkbolu.

Ve druhé sadě nedovolil Pospíšilovi získat ani jednu hru, v té poslední zase při svých podáních ztratil jen dva fiftýny. Zápas trval hodinu a 43 minut.

Raonič vyhrál 10:8 v pátém setu

Druhý duel se naopak protáhl na čtyři hodiny a čtvrt. Domácí Tipsarevič vedl 1:0 i 2:1 na sety, ale kanadská jednička se pokaždé vzchopila a nepříznivý stav zvrátila.

V posledním setu, který trval 78 minut, Raonič dokonce odvrátil při svém podání za stavu 4:5 mečbol.

Následovala dlouhá přetahovaná a Raoničovi stejně jako v předchozích dvou vítězných setech musel stačit jeden brejk. Ten se jedenáctému hráči světového žebříčku podařilo potvrdit, když využil druhý mečbol.

Vítěz duelu mezi Srbskem a Kanadou se utká v polovině listopadu s lepším z druhého semifinále mezi Českou republikou a Argentinou.

Semifinále:

Srbsko - Kanada 1:1 po prvním dnu

Djokovič - Pospisil 6:2, 6:0, 6:4, Tipsarevič - Raonic 7:5, 3:6, 6:3, 3:6, 8:10.

Česko - Argentina 2:0 po prvním dnu

Baráž o Světovou skupinu:

Tokio: Japonsko - Kolumbie 1:1 po prvním dnu

Nišikori - Falla 6:3, 6:4, 6:4, Soeda - Giraldo 4:6, 6:3, 5:7, 6:3, 1:6.

Umag: Chorvatsko - Velká Británie 1:1 po prvním dnu

Čorič - A. Murray 3:6, 0:6, 3:6, Dodig - Evans 6:3, 6:2, 6:3.

Neuchatel: Švýcarsko - Ekvádor 2:0 po prvním dnu

Wawrinka - Gómez 6:4, 6:3, 6:3, Chiudinelli - Campozano 3:6, 6:1, 6:3, 7:6 (9:7).

Ulm: Německo - Brazílie 2:0 po prvním dnu

Kohlschreiber - Dutra Silva 6:3, 7:5, 6:4, Mayer - Bellucci 6:4, 6:1, 6:2.

Madrid: Španělsko - Ukrajina 2:0 po prvním dnu

Verdasco - Dolgopolov 3:6, 6:4, 6:4, 6:2, Nadal - Stachovskij 6:0, 6:0, 6:4.

Groningen: Nizozemsko - Rakousko 2:0 po prvním dnu

Haase - Marach 6:4, 6:3, 6:1, De Bakker - Melzer 5:7, 7:5, 5:7, 6:4, 6:1.

Varšava: Polsko - Austrálie 0:2 po prvním dnu

Kubot - Hewitt 1:6, 3:6, 2:6, Przysiezny - Tomic 5:7, 6:7 (1:7), 4:6.