Druhý nejlepší výsledek kariéry: Razým dosprintoval patnáctý

21. 12. 2013 12:53
Aleš Razým obsadil 15. místo ve sprintu Světového poháru v italském Asiagu a dosáhl druhého nejlepšího individuálního výsledku v kariéře.
Razým dosprintoval v Itálii patnáctý. To je jeho druhý nejlepší výsledek v kariéře. | Foto: Eduard Erben

Asiago - Aleš Razým obsadil 15. místo ve sprintu Světového poháru v italském Asiagu a dosáhl druhého nejlepšího individuálního výsledku v kariéře. Z vítězství se na rozměklém sněhu radovali Rus Nikita Krjukov a Polka Justyna Kowalczyková. Další čeští běžci na lyžích vypadli v kvalifikaci.

V té Razým obsadil 16. místo a ve čtvrtfinále skončil těsně třetí. Čas mu na postup nestačil, jeho dva přemožitelé Rus Alexander Panžinskij i Alexej Poltoranin z Kazachstánu se nakonec dostali až do finále. "Spíš by bylo překvapení, kdybych ty dva zdolal. Na mě to byl dobrý výkon. Chybí mi ale dravost v zatáčkách," řekl Razým televizní stanici Eurosport.

Italští pořadatelé připravili pro sprinty klasicky delší trať s táhlým stoupáním, běžci bojoval na trati přes čtyři minuty. Finále vyhrál Krjukov před Poltoraninem a mladším bratrem zraněné švýcarské hvězdy Daria Cologni Gianlucou.

Kowalczyková v sezoně ovládla už druhý sprint klasicky a převzala vedení v hodnocení disciplíny SP. Další medailové příčky obsadily Finka Anne Kyllönenová a Norka Maiken Fallaová. Karolíně Grohové na 33. místě v kvalifikaci chybělo k postupu 29 setin sekundy.

V sobotu bude v Asiagu pokračovat Světový pohár sprintem dvojic.

Závod SP v běhu na lyžích v Asiagu (Itálie) - sprint klasickou technikou (1,65 km):

Muži:

1. Krjukov (Rus.) 4:21,18, 2. Poltoranin (Kaz.) -0,15, 3. G. Cologna (Švýc.) -4,12, 4. Rönning (Nor.) -7,85, 5. Jönsson (Švéd.) -30,42, 6. Panžinskij (Rus.) -44,41, ...15. Razým, v kvalifikaci: 54. Jakš, 74. Kožíšek, Horyna (všichni ČR) diskvalifikován.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 28 závodů): 1. Sundby (Nor.) 351 b., 2. Manificat (Fr.) 260, 3. Legkov (Rus.) 252, 4. Poltoranin 233, 5. Jespersen (Nor.), 6. Vylegžanin (Rus.) oba 230, ...13. Bauer 119, 51. Razým 30, 72. Magál 14, 91. Jakš 8.

Ženy:

1. Kowalczyková (Pol.) 3:14,03, 2. Kyllönenová (Fin.) -1,35, 3. Fallaová (Nor.) -2,31, 4. Johanssonová (Švéd.) -5,18, 5. Herrmannová (Něm.) -6,31, 6. Gjeitnesová (Nor.) -7,29, ....v kvalifikaci: 33. Grohová, 43. Vrabcová-Nývltová (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 28 závodů): 1. Björgenová (Nor.) 569, 2. Kowalczyková 444, 3. Kallaová (Švéd.) 401, 4. Johaugová (Nor.) 350, 5. Randallová (USA) 303, 6. Herrmannová 244, ...29. Vrabcová-Nývltová 62.