Durant se vrátil, Oklahoma City zdolala na úvod NBA San Antonio

29. 10. 2015 9:38
V noci na čtvrtek se v zámořské NBA hrálo 14 zápasů, z výhry se radovala i Oklahoma, která zpátky v týmu přivítala svoji hvězdu Kevina Duranta a nad San Antoniem zvítězila 112:106.
Marcin Gortat z Washingtonu Wizards
Marcin Gortat z Washingtonu Wizards | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Oklahomy City přivítali zpátky v základní pětce po zranění svou největší hvězdu Kevina Duranta a v prvním utkání sezony NBA si poradili s velkými rivaly ze San Antonia 112:106. Osobností zápasu byl Durantův spoluhráč Russell Westbrook, který si připsal 33 bodů a deset asistencí.

Thunder sice prohrávali v poslední čtvrtině o sedm bodů, ale povedl se jim obrat a pak lépe zvládli koncovku, takže jejich nový trenér Billy Donovan mohl oslavit první výhru v NBA. "Oceňuji, že jsme jako tým zůstali klidní a nepřestali bojovat. Čekalo se, že se bude rozhodovat v koncovce, a podle toho to také dopadlo," řekl Donovan.

Durant, který v posledním roce absolvoval tři operace chodidla, se vrátil 22 body. Trefil sice jen šest z devatenácti střel, ale v závěru dal klíčovou trojku a navíc proměňoval trestné hody. "Cítil jsem se v pohodě. Jenom mi dnes vypadly z koše střely, které běžně dávám. Aspoň jsem trefil na konci tu trojku a získali jsme pro Billyho (Donovana) první výhru," řekl Durant.

Spurs nestačil ani osobní rekord 32 bodů Kawhiho Leonarda, LaMarcus Aldridge si při debutu v týmu San Antonia připsal 11 bodů a pět doskoků. "Udělali jsme zbytečné chyby. Myslím, že byli v koncovce soustředěnější. Pár neshod v obraně, několikrát jsme byli netrpěliví v útoku a proti takovému týmu je to jasná prohra. Musíme na sobě pracovat," komentoval utkání trenér Spurs Gregg Popovich.

Kevin Love dal 17 bodů a přidal 13 doskoků, Richard Jefferson nastřílel 14 bodů a Cleveland zdolal Memphis jasně 106:76. Cavaliers využili střeleckého trápení domácích, sami stříleli skvěle za tři body a poslední čtvrtinu už při třicetibodovém rozdílu dohrávali náhradníci. "Takhle přesně musíme bránit. Pokud chceme něčeho dosáhnout, musíme udržet takové nasazení v obraně," řekl LeBron James, jenž si připsal 12 bodů.

Minnesota v koncovce zdolala Lakers 112:111. Vedl ji s osobním rekordem 28 bodů Ricky Rubio, navíc přidal 14 asistencí. Kobe Bryant se vrátil po zranění 24 body, ale v závěru míjel koš, což pomohlo Timberwolves dotáhnout ztrátu. V souboji jedničky a dvojky letošního draftu přehrála jednička Karl-Anthony Towns D´Angela Russella z Lakers. Towns si připsal 14 bodů a 12 doskoků, Russell jen čtyři body a tři ztráty.

Střelcem dne byl s 37 body CJ McCollum, který pomohl Portlandu uštědřit New Orleans už druhou porážku. McCollum dal 22 bodů v první čtvrtině, po které se Pelicans už nevzpamatovali.

Výsledky NBA:

Boston - Philadelphia 112:95, Brooklyn - Chicago 100:115, Detroit - Utah 92:87, Houston - Denver 85:105, LA Lakers - Minnesota 111:112, Memphis - Cleveland 76:106, Miami - Charlotte 104:94, Milwaukee - New York 97:122, Oklahoma City - San Antonio 112:106, Orlando - Washington 87:88, Phoenix - Dallas 95:111, Portland - New Orleans 112:94, Sacramento - LA Clippers 104:111, Toronto - Indiana 106:99.