reklama

Dvojité salto na vozíku? Pro legendárního Fotheringhama žádný problém

Aaron "Wheelz“ Fotheringham. Aaron "Wheelz“ Fotheringham. autor: Aaron Remkus
Poprvé se v Praze uskuteční jednodenní přednáška s osobnostmi, které dosáhly svého snu navzdory všem životním překážkám. Hlavní hvězdou bude Aaron "Wheelz“ Fotheringham. Rodák z Las Vegas vystupoval například i ve světové adrenalinové show Travise Pastrany - Nitro Circus.

Praha- Projekt „Sni dál!“ se poprvé dostává do České republiky a z Las Vegas přijede i Aaron "Wheelz“ Fotheringham. Narodil se s rozštěpem páteře a doktoři nevěřili, že by mohl normálně žit bez neustálé asistence ostatních. On ale všechny jejich obavy vyvrátil.

Před pár lety prohlásil, že udělá na vozíku dvojité salto. Hodně lidí se mu vysmálo a řeklo velmi ironicky "sni dál“, ale Aaron Fotheringham to dokázal a všechny ostatní inspiroval. I salta se dají dělat na invalidním vozíku.

Fotheringham ukázal svou odvahu i v Riu

Nyní cestuje s legendou akčních sportů Travisem Pastranou a jeho týmem, který dohromady tvoří světově známou show Nitro Circus, v níž předvádí neuvěřitelné adrenalinové kousky nejlepší jezdci freestyle motocrossu, jezdci BMX a občas také profesionálové na skateboardech.

Aaron Fotheringham je držitelem tří Guinessových rekordů a několika světových rekordů. Jako první na invalidním vozíku totiž zvládl dvojité salto vzad. Na začátku září zahajoval i paralympijské hry v brazilském Riu de Janeiru.

Paralympiáda začala ve velkém stylu: létající vozíčkář, "selfíčka" i obří ohňostroje Paralympiáda začala ve velkém stylu: létající vozíčkář, "selfíčka" i obří ohňostroje Prohlédněte zde

Chcete si splnit sen? Musíte věřit

Akci pořádá nezisková organizace DGAFASAP z.s., která byla založena v únoru tohoto roku pod vedením Pavla Mareše. Zkratka znamená Dream, Grow, Aspire, Feel – As Soon As Possible, tedy Snít, růst, toužit, cítit – co nejdříve to bude možné. Základní myšlenkou tohoto projektu je porozumění. Aby lidé bez handicapu rozuměli handicapovaným a naopak.

Aaron „Wheelz“ Fotheringham při zahajovacím ceremoniálu paralympijských her v brazilském RIu de Janeiru Aaron „Wheelz“ Fotheringham se narodil s rozštěpem páteře. Rodák z Las Vegas je držitelem tří Guinessových rekordů a zahajoval například i letní paralympijské hry v Riu. Foto: Oisphotos

Přednáška se uskuteční 3. října na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy od 14 hodin. Všichni hosté se budou snažit ukázat, že na cestě za snem je spousta překážek, které ovšem stojí za to překonat, jen si člověk musí věřit.

reklama