reklama

Dvořák slaví historický úspěch, je celkově třetí v SP dvojbobů

Dominik Dvořák s Jakubem Noskem Dominik Dvořák s Jakubem Noskem autor: Reuters
Dominik Dvořák skončil třetí ve Světovém poháru dvojbobů a postaral se o nejlepší české umístění v celkovém hodnocení.

K posunu na stupně vítězů v konečném pořadí pomohlo českému pilotovi čtvrté místo, které zajel spolu s Jakubem Noskem v závěrečném závodu seriálu v Innsbrucku.

Dvořák s Noskem dnes v Rakousku útočili na premiérové pódium v kariéře, které jim nakonec uteklo o osm setin sekundy. I tak se ale posunuli na celkovou třetí příčku a vylepšili vlastní české maximum, jímž byla čtvrtá pozice ze sezony 2018/19.

"Je to skvělý pocit. Takhle blízko jsme nikdy třetímu místu nebyli, škoda, že to neklaplo. Ale jinak super, naprostá spokojenost," řekl Dvořák v nahrávce pro média. Čtvrtý ve SP skončil potřetí v kariéře. "Medaile je (pro nás) skoro zakletá jako některé dráhy. Teď to bylo fakt blízko, ale věřím, že někdy se na medaili podíváme," uvedl.

Celou sezonu od začátku přirovnával k víceboji. "Jsem původem atlet desetibojař a předem jsem říkal, že to bude jako takový jeden víceboj, jednotlivé závody jako jednotlivé disciplíny. Budeme sbírat bodíky, i covid do toho zasáhl a díky tomu jsme vybojovali třetí místo," cenil si.

Závěrečný závod vyhrál německý suverén Francesco Friedrich, jenž si jedenáctým vítězstvím z dvanácti možných pojistil čtvrté celkové prvenství v SP. Je tak jasným favoritem pro mistrovství světa, které začne v Altenbergu příští víkend. Dvořák dnešní úspěch označil za super motivaci. "Doufám, že nás to nakopne i na zítra a na mistrovství světa," přál si.

Druhý celkově skončil další Němec Johannes Lochner, jenž jako jediný v tomto ročníku dokázal svého reprezentačního kolegu porazit. Dvořákovi k životnímu výsledku pomohl i fakt, že jako jediný z elitní desítky společně s oběma Němci absolvoval všech dvanáct závodů seriálu. Jeho nejlepším výsledkem byla dvě čtvrtá místa.

Dnes v Innsbrucku zajeli Dvořák s Noskem čtvrtý čas v obou jízdách a zaostali o osm setin za Rusem Rostislavem Gajtjukevičem. Dalších 10 setin chybělo Čechům na druhého Oskarse Kibermanise z Lotyšska, na Friedricha ztratili rovných devět desetin.

Světový pohár zakončí v neděli čtvrtý závod čtyřbobů, Dvořákovi patří průběžně osmé místo.

reklama