reklama

Egoista a pracháč? Ne, Mayweather ukázal i velké srdce

Floyd Mayweather jr. Floyd Mayweather jr. autor: facebook Showtime Boxing
Floyd Mayweather junior ukázal, že není jen floutkem, kterému jde o jen o peníze.

Las Vegas - Nejlepší boxer světa Floyd Mayweather junior má pověst velkého sobce a muže, kterého zajímá jen jedno: peníze. Ne nadarmo má kromě jiného přezdívku "Money" a v garáží zaparkovaných více vozů Rolls-Royce než celé britská královská rodina.

Ostatně s průměrnou výplatou okolo 40 milionů za jeden zápas v posledních pěti letech si to může dovolit. Co ale není až tak známé, je fakt, že Mayweather si velmi váží svých fanoušků.

Mayweather má respekt k fandům i soupeřům

Podepisování se nebere jako nutné zlo, ale radost, dle zámořských novinářů je schopen se doslova upsat, jen aby potěšil všechny žadatele o autogram po svých veřejných vystoupeních.

A že jeho image floutka, egoisty a sebestředného frajírka neustále přežvykujícího s otevřenou pusou žvýkačku je tak trochu uměle a úmyslně vytvořena, prokázal i po posledním (sobotním) duelu, ve kterém před zraky desítek milionů fanoušků po celém světě deklasoval po dvanácti kolech mladý mexický talent jménem Saul Alvarez.

Nejenže to byl právě Mayweather, kdo přišel na pozápasové tiskovce za svým sokem, aby mu pogratuloval, poděkoval za vzájemný souboj a objal ho, druhý den navíc zvedl telefon a vytočil číslo jistého Eddera Angela.

"Haló, tady Floyd Mayweather junior"

Kdo že to je? Velký Mayweatherův fanoušek, který trpí nevyléčitelnou formou rakoviny. Jeho poslední přání poté, co již vzdal boj s touto zákeřnou nemocí? Vidět svého boxerského hrdinu v akci.

Angelova snoubenka Natalie proto na nedávném galavečeru kontaktovala skrze Sama Watsona promotéra Ala Haymona, který je jedním z manažeru Mayweatherovy stáje. Dohoda byla taková, že Angel dostane vstupenku k ringu na sobotní zápas.

Jenže tomu se během posledního týdne značně přitížilo, když se mu rakovina rozšířila do plic a mízních uzlin. "Měl horečky přes 40 stupňů, nemohl opustit lůžku, a tak jsem napsala smsku panu Watsonovi s prosbou, jestli by Mayweather nemohl snoubenci alespoň zavolat, že by jej to určitě moc povzbudilo," řekl dívka s portorickými kořeny zámořským novinářům.

Pomohou Mayweatherova slova Angelovi v jeho boji?

Mohl. Hned druhý den po vítězství nad Alvarezem splnil Mayweather svému nemocnému fanouškovi jeho přání. „Řekl mi, že už nechce další chemoterapii, že už to jeho tělo nezvládá," vyprávěla dojatá Natalie poté.

"Ale po rozhovoru s Floydem, který jej poprosil, aby to ještě nevzdával, že se za něj bude modlit, jsem z něj zase cítila tu jeho sílu. Bylo to skvělé, moc mu děkuji. Na konci rozhovoru mu Edder řekl, že on je jeho hrdina, načež mu Floyd odvětil 'Ne, hrdina jsi ty!',” dodala.

Kdo ví, třeba její snoubenec ještě zabojuje také pro to, aby si splnil původní sen a 3. května 2014, kdy se hodlá šestatřicetiletý neporažený Američan vrátit opět do ringu, jej viděl na vlastní oči.

reklama