reklama

Elhotová: Konec Horákové a Vítečkové? Byla by to škoda

Kateřina Elhotová po vyřazení ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Londýně od Francie. Kateřina Elhotová po vyřazení ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Londýně od Francie. autor: ČTK
Co nejen na sebe prozradila v online chatu se čtenáři Aktuálně.cz české olympionička Kateřina Elhotová?

Praha – Přestože má za sebou česká basketbalistka Kateřina Elhotová (22) svou první olympijskou zkušenost v pozici hráčky základní sestavy, na hřišti si počínala jako mazák a hned za ostrostřelkyní Evou Vítečkovou nasbírala v českém týmu nejvíce bodů (61).

I přesto kmenovou hráčku pražského USK Praha i tři dny po návratu hodně mrzí, že ostřílený tým nedokázal přes nadějně rozjetý čtvrtfinálový zápas s Francií postoupit do bojů o medaile.

Porážka s Francií ještě nepřebolela

„Ještě ne,“ zněla stručná odpověď mladé české basketbalistky na otázku čtenáře pod přezdívkou Michael, zda ji přebolelo vyřazení od budoucích finalistek olympijského turnaje.

A co ještě prozradila pražská rodačka ve více jak hodinovém on-line chatu se čtenáři deníku Aktuálně.cz, ke kterému svolila i přes ne úplně příjemné zkušenosti s podobnými diskuzemi z nedávné minulosti?

„Kouč Blažek je určitě přemýšlivý a inteligentní, zřídka na nás dokáže i zařvat,“ zhodnotila pro čtenářku Blanku reprezentačního trenéra, který se po turnaji dostal pod tvrdou palbu kritiky. Sama Elhotová jej už po příletu do vlasti v rozhovoru pro Aktuálně.cz bránila a stejně se zachovala i dnes v našem online chatu.

Zahraničí? Nejlépe někam na jih za sluníčkem

Přestože se v domácí soutěži cítí dobře, navíc s USK hraje pravidelně Evropskou ligu, odchodu do zahraničí by se nebránila. „Smlouvu mám ještě na jednu sezónu. Určitě se tu necítím ani nemám špatně (po finanční stránce), ale vše bude záležet na nabídkách, určitě bych ráda kdyžtak někam za teplem,“ odpověděla Elhotová na otázku čtenáře Marka týkající se vlastní budoucnosti.

Tématem ale byla i budoucnost národního týmu, kterému hrozí konec opor Hany Horáková a případně i Evy Vítečkové. „Hanku trenér zkoušel několikrát přemluvit, bude záležet jen na ní, snad si to ještě rozmyslí. Byla by to pro nás citelná ztráta. Zda skončí Eva to nevím, ale stejně jako u Hanky by to byla velká škoda. Vím, ale, že se cítí hodně unavená, nikdo by se jí nemohl divit,“ pronesla Elhotová.

Kromě sportovních dotazů pochopitelně nemohly chybět ani osobní otázky. Ani těm se basketbalistka s přezdívkou „Čaki“ nevyhýbala. Konkrétní ale být nechtěla. Například, když došla řada na otázku čtenářky Pavlínky, zda chystá s přítelem (volejbalista Příbrami Milan Moník) svatbu, případně založení rodiny.

Rodinu a svatbu zatím neplánuje

„Moc pěkná otázka, ale nebudu konkrétní, protože by se toho mohl někdo chytnout... Zatím nic z toho neplánujeme, jsme mladí,“ odpověděla s úsměvem Elhotová. Úsměv nezmizel ani při odpovědi na otázku, zda je pravda, že je výbornou zpěvačkou: „Nevím, od koho to máte, ale za výbornou bych se určitě nepovažovala.“

Ostatní otázky, kterých přišlo do redakce za několik desítek minut více jak padesát, a odpovědi Kateřiny Elhotové si můžete přečíst zde!

Zároveň bychom vám chtěli připomenout, že českou basketbalistkou série on-line chatů s českými olympioniky nekončí. Již zítra – ve čtvrtek – budete moct od 12:00 hodin (zde) chatovat s nejzkušenějším členem českého bronzového čtyřkajaku Janem Štěrbou (32), v pátek od 11:00 hodin pak přivítáme v redakci zlatého moderního pětibojaře Davida Svobodu (27).

reklama