Elhotová vystřílela Češkám výhru s Británií a postup

19. 6. 2011 22:50
Česko - Velká Británie 60:45
Kateřina Elhotová měla střelecký den.
Kateřina Elhotová měla střelecký den. | Foto: Reuters

Bydhošť - České basketbalistky zvládly i druhé vystoupení na mistrovství Evropy v Polsku a po výhře 60:45 nad Velkou Británii si zajistily účast v osmifinále.

V pondělí si zahrají s Běloruskem o vítězství ve skupině B a nejlepší výchozí pozici pro další část turnaje. K dnešnímu vítězství výrazně pomohla Kateřina Elhotová, která zaznamenala 27 bodů, což je zatím nejlepší střelecký výkon na šampionátu.

Zápas měl podobný průběh jako úvodní duel Češek na turnaji proti Izraeli.

Basketbalistky začaly ME výhrou nad Izraelem
Chceme na olympiádu, přejí si basketbalistky před ME

Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka začaly hodně nervózně a jen za první čtvrtinu ztratily devět míčů. Navíc se jim proti důrazné britské obraně nedařilo prosazovat se pod košem. Britky tak ovládly první čtvrtinu 13:9.

Pak se však Češky chytly a čtyři minuty nedovolily soupeřkám skórovat. Výsledkem byla šňůra 11:0, po které se ujaly vedení a to už nepustily. Dlouho se jim však nedařilo výrazněji bodově odskočit. I proto, že Britky velmi dobře bránily nejlepší českou střelkyni Vítečkovou.

Výtečně ji však zastoupila spoluhráčka z USK Elhotová, která jako jediná z hráček chytla střeleckou formu a celkem dala šest trojek z osmi pokusů.

Jeden tříbodový koš zaznamenala i v poslední sekundě třetí čtvrtiny a poslala tým do poslední části s uklidňujícím náskokem třinácti bodů. V poslední desetiminutovce si Češky vedení již pohlídaly a bez problémů si zajistily "povinné" vítězství a postup do osmifinále.

Skupina B (Bydhošť):

Velká Británie - ČR 45:60 (13:9, 23:27, 35:48)
Nejvíce bodů: Leedhamová 14, Andersonová a Pageová po 7 - Elhotová 27, Veselá 10, Burgrová 8. Fauly: 21:19. Trestné hody: 14/12 - 19/11. Trojky: 3:7.

Izrael - Bělorusko 41:68 (12:18, 18:26, 36:47)

Nejvíce bodů: Cohenová 12, Doronová a Levická po 8 - Lichtarovičová 13, Marčanková 11, Snycinová a Troinová po 9.

1. Bělorusko 2 2 0 123:81 4
2. Česko 2 2 0 132:101 4
3. Velká Británie 2 0 2 85:115 2
4. Izrael 2 0 2 97:140 2