Elitní plavec Dale Oen náhle zemřel ve věku 26 let

1. 5. 2012 14:58
Ve věku 26 let náhle zemřel špičkový norský plavec Alexander Dale Oen, stříbrný olympijský medailista z Pekingu
Alexander Dale Oen zemřel na zástavu srdce

Flagstaff - Ve věku 26 let náhle zemřel špičkový norský plavec Alexander Dale Oen. Stříbrný olympijský medailista z Pekingu a úřadující mistr světa a Evropy na trati 100 metrů prsa podlehl zástavě srdce.

Dale Oen zemřel v pondělí během tréninkového kempu ve Flagstaffu v USA. Norská plavecká federace dnes v tiskovém prohlášení uvedla, že elitního plavce našli jeho kolegové bezvládně ležícího v koupelně. Dale Oen byl poté převezen do místní nemocnice, kde byl prohlášen za mrtvého.

Podle reprezentačního lékaře Johna Rönsena si šestadvacetiletý prsař během pondělka ani náznakem nestěžoval na nějaké potíže a trénoval bez omezení. Podle serveru bt.no ještě chvíli před kolapsem mluvil s rodinou přes Skype.

Dale Oen patřil k největším norským nadějím na zisk medaile na olympijských hrách v Londýně. S 12 cennými kovy z MS, ME a OH byl nejúspěšnějším norským plavcem v historii.