reklama

Emmons: Manžel přežil rakovinu, to je lepší než finále

Manžel Kateřiny Emmons Matthew v srpnu prošel úspěšnou léčbou rakoviny štítné žlázy Manžel Kateřiny Emmons Matthew v srpnu prošel úspěšnou léčbou rakoviny štítné žlázy autor: Reuters
Emmons prošel úspěšnou léčbou rakoviny štítné žlázy

Praha - S klidnou hlavou, v psychické pohodě a s vědomím, že střílí opět na vysoké úrovni pojede olympijská vítězka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons na finále Světového poháru, které se koná od 26. do 28. října v Mnichově.

Její muž a slavný americký střelec Matt Emmons totiž v srpnu prošel úspěšnou léčbou rakoviny štítné žlázy, kterou mu lékaři nakonec museli celou vyoperovat.

Čtěte také:
Emmons se vrací ve velkém stylu.Střílela lépe než na OH
Emmons se vrátila po mateřské. A znovu dobývá svět
Emmons do finále MS neproklouzla. Byla devatenáctá

Podle poslední testů je už v pořádku a také proto si česká držitelka kompletní sbírky olympijských medailí bude závody v Mnichově užívat.

Naštěstí se rakovina podchytila brzy

Když měl Emmons letět na olympijské hry mládeže do Singapuru, nebylo mu vůbec dobře. Lékaři v plzeňské nemocnici mu diagnostikovali nález.

Smolař Emmons Jak se tohle mohlo stát? Jakoby Matthew Emmons nevěřil, že poslední ranou opět přišel o olympijské zlato. Foto: Reuters

"Naštěstí to byla rakovina, která se dá léčit a podchytila se v raném stadiu," uvedla Emmons na dnešní tiskové konferenci.

Její manžel byl na operaci u specialistů v New Yorku. "Než jsme si pořádně uvědomili, že má rakovinu, tak už bylo po všem. Tedy snad, věřím, že to bude v pořádku," prohlásila Emmons.

Devětadvacetiletý olympijský vítěz z Atén byl dva dny po operaci už doma, a přestože podstoupil ještě hormonální léčbu, začal se postupně vracet do normálního života.

Matt by měl být v lednu v plném tréninku

"Dva dny po operaci jsme byli na baseballu. Matt by tam šel, i kdybych ho tam měla odvézt na vozíku," usmívala se Emmons.

Kateřina Emmons v Praze Foto: Aktuálně.cz

Její manžel už běhá, dostává se do fyzické kondice a posiluje. "V listopadu ještě podstoupí léčbu radiojódem a pokud všechno půjde hladce, měl by být v lednu v plném tréninku," prohlásila šestadvacetiletá střelkyně.

Sama po takové zkušenosti odjede do Mnichova naprosto uvolněná, bez stresu. Na finále Světového poháru se dostala díky březnovému vítězství v Sydney, třebaže její sezona potom nebyla vůbec ideální i proto, že ji trápil kyčelní kloub.

"Ale jak to přišlo, tak to odešlo. Teď jsem naprosto v pořádku," zaklepala Emmons na dřevo. "Jsem úplně fit, jen jsem trochu ztratila na fyzičce. Nemohla jsem běhat, takže to musím nabrat zpět," plánovala.

reklama