Erbanová byla ve Světovém poháru ve Stavangeru pátá na kilometru

Aktualizováno 29. 1. 2016 19:30
Triumfovaly Číňanky, zvítězila Chung Čang před Ťing Jü, třetí skončila Jorien ter Morsová z Nizozemska.
Karolína Erbanová
Karolína Erbanová | Foto: Reuters

Stavanger - Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na Světovém poháru ve Stavangeru pátá na kilometrové trati. Vyrovnala tak nejlepší umístění v sezoně, kterého dosáhla v prosinci v Heerenveenu. V závodu na 500 metrů skončila desátá. Na kilometrové trati byla Martina Sáblíková druhá v divizi B.

"Na 1000 metrů jsem zajela doposud svůj nejrychlejší výkon v této sezoně. Závod ale přesto nebyl ideální a neobešel se bez chyb. I tak jsem ráda za páté místo," řekla ČTK Erbanová. "Poslední zatáčku jsem toho měla dost, ale doufám, že se to zlepší, až se znovu dostanu do závodního tempa po dlouhé pauze bez SP," dodala.

Kilometr vyhrála Nizozemka Jorien ter Morsová, která o devět setin porazila vedoucí ženu SP Brittany Boweovou z USA. Na třetí Marrit Leenstraovou ztratila Erbanová 34 setin sekundy.

Erbanová si pochvalovala i návrat ke starým botám. "Je to první svěťák poté, co jsem vyměnila boty za ty, co jsem měla minulý rok. Cítím se na nich lépe, dneškem jsem nabyla zase více sebevědomí a kontroly nad svým bruslením," konstatovala Erbanová.

Na pětistovce triumfovaly Číňanky, vyhrála Čang Chung před Jü Ťing, Ter Morsová skončila třetí. K medaili bylo zapotřebí zajet pod 38 sekund, vítězná Čang Chung dosáhla času 37,82. Erbanová za ní zaostala o 63 setin, porazila nicméně například dosud druhou ženu průběžného pořadí disciplíny Heather Richardsonovou-Bergsmaovou z USA.

Závody SP v rychlobruslení ve Stavangeru (Norsko):

Muži:

500 m: 1. Kuližnikov 34,71, 2. Murašov (oba Rus.) 34,74, 3. Verbij (Niz.) 34,87.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 12 závodů): 1. Kuližnikov 605, 2. Boisvert-Lacroix 431, 3. Junio (oba Kan.) 387.

1500 m: 1. Juskov (Rus.) 1:44,94, 2. Swings (Belg.) 1:45,88, 3. Nuis (Niz.) 1:46,11, ...divize B: 32. Druszkiewicz (ČR) 1:51,54.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů): 1. Juskov 380, 2. Nuis 380, 3. Mantia (USA) 365.

Ženy:

500 m: 1. Čang Chung 37,82, 2. Jü Ťing (obě Čína) 37,93, 3. Ter Morsová (Niz.) 37,99, ...10. Erbanová (ČR) 38,45.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 12 závodů): 1. I Sang-hwa (Korea) 680, 2. Čang Chung 610, 3. Richardsonová-Bergsmaová (USA) 584, ...12. Erbanová 233.

1000 m: 1. Ter Morsová 1:14,52, 2. Boweová (USA) 1:14,61, 3. Leenstraová (Niz.) 1:15,59, ...5. Erbanová 1:15,93, divize B: 2. Sáblíková 1:17,46, Zdráhalová (všechny ČR) diskvalifikována.

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Boweová 460, 2. Richardsonová-Bergsmaová 354, 3. Leenstraová 295, ...8. Erbanová 175, 23. Sáblíková 47.