reklama

Experti: Kraj i další Češi Konečnému proti Quillinovi věří

Bude se takto Konečný radovat i se světovým titulem WBO? Kraj a spol. tomu věří. Bude se takto Konečný radovat i se světovým titulem WBO? Kraj a spol. tomu věří. autor: Jitka Stupková
Zatímco v Americe českému boxerovi Lukáši Konečnému v souboji s Peterem Quillinem příliš nevěří, tuzemští experti mají zcela odlišný pohled na věc.

Praha – Nejúspěšnější český profesionální boxer Lukáš Konečný bude stát v noci na neděli v ringu ve washingtonské aréně DC Armory největší výzvě své kariéry – duelu o titul mistra světa ve střední váze na americké půdě proti domácí vycházející hvězdě Peteru Quillinovi.

Zatímco za velkou louží se i fanoušci dívají na tento souboj skrz prsty a raději by kubánského rodáka viděli v souboji s Gennadijem Golovkinem, nebo Curtisem Stevensem, v Česku je pochopitelně pohled na věc trochu jiný.

Alespoň dle ohlasů několika tuzemských expertů, či bývalých boxerů, které Aktuálně.cz v minulých dnech oslovilo.

Hlavní motto? Narazí na sebe dravost a zkušenost

„Lukáš nemá, co ztratit, Quillin je absolutní špička střední váhy. Lukáš může jen překvapit, jenže to on umí, Dzinziruk by o tom mohl vyprávět. Takže jsem pěkně napjatý, jak to dopadne,“ tvrdí například Marek Šimák, skvělý amatérský boxer, nyní trenér a moderátor.

A ve stejném tónu mluvili i další. „Je to box a víš, jak to v něm chodí. Padne jedna povedená rána a můžeš vést 10-0 na body a stejně prohraješ,“ přidává svůj pohled na věc stříbrný medailista z olympiády v Sydney a neúspěšný vyzývatel o titul profesionálního světového šampióna v křížové váze Rudolf Kraj.

Sám Konečný vidí své šance jako 20 ku 80 ve svůj neprospěch, s tím ale nejen Kraj se Šimákem nesouhlasí. „Možná jsem velký fanoušek, ale vidím to stejně jako ostatní kluci 50 na 50,“ má jasno Luboš Šuda, další to česká legenda světa šestnácti provazů.

„Lukáš je držák, má velké zkušenosti s titulovými souboji, to může hrát velkou roli. Ostatně, ne nadarmo se říká, že titulové zápasy se vyhrávají většinou v jejich druhé polovině,“ vysvětluje svůj názor Šuda, který se pomalu chystá na listopadový tuzemský šlágr v podobě odvety s Ladislavem Kutilem.

Konečného zkušenosti mohou být i slabinou

„Přesně. Quillin má v profiringu o třetinu odboxovaných kol méně, Lukáš má navíc více jak dvě stě zápasů mezi amatéry, to je obrovská porce zkušeností, které jeho soupeř prostě nemá,“ doplňuje ho Šimák.

A Filip Miňovský, v současnosti úspěšný profesionální trenér, který kromě Šudy trénuje i slovenský talent Martina Parlagiho přidává: „Oni vůbec nepočítají s tím, že by jej mohl vůbec ohrozit, s čímž nesouhlasím. Nyní jsme komentovali zápas Culcaye s Larbim, kterého Lukáš smetl v Brně. Culcay je hodně vysoko v ratingu, vycházející hvězda, a měl s Larbim problémy. Lukáš toho Francouze zničil!“

Zároveň ale zvedá varovný prst. „Lukášova zkušenost a spousta zápasů v ringu mohou být i slabinou. Už je pomlácený, má potrhaný obličej, stačí dobrá rána, nějaký velký cut (tržné zranění) a může být po nadějích. Ale věřím, že si to Lukáš pohlídá,“ dodává Miňovský.

Konečný dělá českého boxu skvělou reklamu

Všichni do jednoho se pak shodují na tom, že zápas Konečného s Quillinem je obrovskou reklamou pro český box, o kterém se opět hodně mluví. Radost jim kalí pouze fakt, že žádná tuzemská televize – včetně veřejnoprávní ČT – se s Konečného stájí SES Boxing, která drží právě pro vysílání v Německu a Česku – nedomluvila na podmínkách a duel tak čeští fanoušci v televizi neuvidí.

„I tak je to obrovské plus pro náš box. A teď si vezmi, kdyby ho porazil, nebo dokonce seknul. V takovém případě ani nevěřím tomu, že by Lukáš končil. Protože pak by podle mne za velké peníze titul obhajoval a klidně i v Česku. K jeho škodě totiž vždycky nastupoval do těchto duelů coby hostující boxer, navíc s kluky z bývalého Sovětského svazu a to je strašně těžké. Nevěřím, že by si podobnou možnost nechal ujít,“ dává naději Konečného fanouškům Šimák.

„Ať už to dopadne jakkoliv, je to skvělé a budu mu držet palce. Hlavně ať je zdravý, připravený totiž bude jako vždycky skvěle. A když bude mít na své straně konečně i to pověstné štěstí, mohlo by to vyjít,“ přidává se zbylé trio expertů Kraj, Šuda a Miňovský.

Už v noci na neděli zjistíme, zda-li měli pravdu, nebo zůstane jen u zbožných přání...

reklama