Extrémní Adrenalin Cup vyhrál tým Toyoty

ČTK
23. 6. 2007 20:43
Ostravice - Tým Toyota vyhrál jedenáctý ročník tradičního Adrenalin Cupu, extrémního závodu čtyřčlenných družstev.

V konkurenci rekordních devětačtyřiceti týmů byla v sobotu v Beskydech nejrychlejší sestava ve složení běžec Richard Pleticha, paraglidista David Ohlídal, kajakář Zbyšek Lhota a cyklista Jan Hruška, trojnásobný účastník Tour de France, který na horském kole přivezl štafetu do cíle na prvním místě přesto, že měl defekt.

Na druhém místě závod dokončil se ztrátou devíti sekund tým Epson ve složení Pavel Brýdl, Michal Šotek, Šimon Pelikán a Jiří Novák, třetí skončili reprezentanti týmu ČEZ, kteří na trati závodili v sestavě Roman Skalský, Tomáš Ledník, Lukáš Němec a Thomas Nick z Německa.

Mezi ženami byl nejrychlejší tým X-iont ve složení Pavla Matyášová, Barbora Smutná, Petra Halašková a Ilona Bublová.

Organizátoři museli na poslední chvíli řešit problém s nedostatkem vody, neboť zástupci povodí řeky Ostravice ji nepustili z přehrady Šance kvůli nedostatku zaviněnému teplým počasím v posledních týdnech.

Kajakáři tak nakonec nezávodili na řece, ale právě na přehradě. Problém měli i paraglidisté, kteří nakonec kvůli velkému větru z Lysé hory nemohli z bezpečnostních důvodů odstartovat.

Nejrychleji běžel 16 kilometrů na Lysou horu s převýšením 1145 metrů Skalský, český reprezentant v běhu do vrchu, na kajaku byl nejlepší slovenský reprezentant Marcel Potočný a na kole ujel ze všech nejrychleji 39 km znovu na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a dolů s převýšením 1505 metrů Hruška.

První tři týmy v mužské kategorii si rozdělily prize money ve výši 50.000 korun.

Muži:
1. Toyota (Pleticha, Ohlídal, Lhota, Hruška) 3:08:30,4, 2. Epson (Brýdl, Šotek, Pelikán, Novák) 3:08:39,7, 3. ČEZ (Skalský, Ledník, Němec, Nick) 3:09:41,6, 4. Slovensko I 3:14:37,3, 5. SMS.cz 3:21:04,8, 6. Big Boys 3:22:48,6, 7. STS Chvojkovice-Brod 3:24:19,3, 8. Myší kožíšek 3:25:47,0
Ženy: 1. X-iont (Matyášová, Smutná, Halašková, Bublová) 3:49:21,6, 2. Frog SMS.cz (Holišová, Kučerová, Farná, Bohatá 4:15:39,7, 3. Adrenalin Centrum Olomouc (Kubrová, Herberová, Bučkevičová, Damková) 4:27:06,0.