reklama

Famózní obrat Djokoviče. Udolal Murrayho a patří mu Šanghaj

FOTO Strhující válka Novak vs. Andy. Z raket lítaly třísky Podívejte se na fotky z vypjatého finále tenisového turnaje v Šanghaji. Foto: Reuters
Srbský tenista ve finále turnaje série Masters odvracel mečboly soupeře. Nakonec triumfoval.

Šanghaj - Vítězem turnaje série Masters v Šanghaji se stal Novak Djokovič. Srbský tenista ve strhujícím finále zdolal Brita Andy Murrayho po setech 5:7, 7:6 a 6:3. Utkání, které se lámalo ve zkrácené hře druhé sady, trvalo bezmála tři a půl hhodiny.

Murray měl přitom nadosah vítězství ve dvou setech, jenže v závěru druhé sady neproměnil hned pět mečbolů, čehož srbský bojovník dokonale využil. Často se rozčilující skotský vítěz letošního US Open se ve třetí sadě už psychicky zvednout nedokázal a ztratil jí poměrem 3:6.

Djokovič odvrátil pět mečbolů Murrayho

V prvním setu si oba soupeři hned sedmkrát prolomili servis, o jeden brejk lepší byl ale nakonec Murray. I ve druhém setu svěřenec Ivana Lendla držel své akci hodně vysoko a za stavu 5:4 vybojoval první mečbol. Jenže neproměnil.

Další šance ukončit zápas přišly v úžasném tie-breku. Djokovič ale ještě čtyřikrát mečbol odvrátil a nakonec zkrácenou hru ovládl poměrem 13:11. Ve třetí sadě už byl na tom fyzicky i psychicky lépe druhý hráč světa, který vylepšil svou bilanci se světovou trojku na 9:7 na zápasy.


Tenisový turnaj mužů v Šanghaji (tvrdý povrch, dotace 3,531.600 dolarů):

Dvouhra - finále:

Djokovič (2-Srb.) - Murray (3-Brit.) 5:7, 7:6 (13:11), 6:3.


reklama