reklama

Fanoušek Bush zahajoval baseball

Cincinnati -  George Bush v pondělí nakrátko opustil starosti, které mu přináší prezidentský úřad, a oddával se své baseballové vášni. Provedl slavnostní první hod nové sezony americké Major League (MLB) před utkáním Cincinnati Reds versus Chicago Cubs.

Prezidentskému hodu přihlíželo kolem 40 tisíc diváků na tribunách cincinnatského Great American Baseball Park, ale také několik ostřelovačů ze střechy stadionu, na němž Bush uspořádal před volbami v roce 2004 jedno ze svých posledních předvolebních shromážděních.

Když se usadil ve VIP boxech vlastníků, aby zhlédnul několik inningů, svěřil se stanici Fox Sports, že to byl jeho nejlepší hod.

George Bush byl před vstupem do politiky částečným vlastníkem klubu Texas Rangers. Dodnes zůstává velkým baseballovým fandou, Bílému domu se díky tomu někdy přezdívá "baseballový Bílý dům". Jak sám říká, i když pracuje, nechává zapnutou televizi s baseballovými přenosy.

Návštěva cincinnatského stadionu mohla být vítaným odpočinkem od války v Iráku a dalších politických nesnází, které srazily Bushovu popularitu na historické minimum. Americký prezident byl nicméně doprovázen dvěma válečnými veterány, zraněnými v irácké válce. Jeden kráčel o holi, druhý s umělou nohou. Oba ještě následoval otec vojáka zabitého v Iráku.

 

reklama