reklama

Napodruhé finále v Česku vyšlo. Perušič a Schweiner získali na písku v Praze titul

Schweiner a Perušič. Schweiner a Perušič. autor: Reuters
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner splnili na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Praze roli hlavních favoritů. České jedničky porazily ve finále v dešti na Ládví 2:1 na sety německou dvojici Philipp Arne Bergmann, Yannick Harms a získaly titul.

Perušič se Schweinerem až v pátém utkání ztratili před domácím publikem set. Češi zahájili finále výhrou 21:17, ale dvanáctým nasazeným Němcům se podařilo stejným výsledkem srovnat. Rozhodující tie-break měl šestý pár světového žebříčku pod kontrolou a vyhrál ho 15:9 po Perušičově smeči při prvním mečbolu. V semifinále Češi porazili švédskou dvojici David Ahman, Jonatan Hellvig po setech 21:16 a 21:13.

Vítězstvím v Praze navázali Perušič se Schweinerem na letošní triumf z březnového elitního čtyřhvězdičkového turnaje v Dauhá. V červnu si na turnaji v Ostravě zahráli finále.

Ženskou část pražského turnaje vyhrály Brazilky Thamela a Elize. Nejúspěšnější český pár Michaela Kubíčková a Michala Kvapilová vypadl ve čtvrtfinále a obsadil páté místo.

reklama