reklama

Fed Cup: Kvitová a spol. začaly trénovat na Australanky

Lucie Šafářová a Petra Kvitová Lucie Šafářová a Petra Kvitová autor: CPA - Eduard Erben
Tenistky se v Ostravě začaly připravovat na fedcupové utkání s Austrálií, které se zde odehraje o tomto víkendu.

Ostrava - České tenistky dorazily do Ostravy k utkání 1. kola Fed Cupu proti Austrálii v pondělí navečer, poprvé trénovaly ve zdejší ČEZ Aréně v úterý dopoledne.

Na kurtu se potila především jednička Petra Kvitová, která se potřebuje dostat co nejrychleji do herního rytmu.

Šafářová zraněná, Kvitová z formy

Tým kapitána Petra Pály v posledních dvou ročnících soutěže triumfoval, nyní ale forma a zdravotní stav jeho hráček přináší drobné otazníky. „Lucka Šafářová musela v Paříži ve čtyřhře odstoupit kvůli problémům s kolenem. Teď tři dny netrénovala, ale snad to bude dobré,“ řekl Petr Pála ke stavu Lucie Šafářové. Poprvé by měla trénovat až ve středu.

Radost nemá Pála ani z aktuální formy Petry Kvitové. „Vím, že to teď není úplně optimální, ale myslím, že právě Fed Cup by mohl Petře pomoct. Halu má ráda a týmovou soutěž taky, to by mohly být dva aspekty, které jí můžou pomoct zpátky nahoru,“ myslí si.

Kvitová: Týden tréninku mi pomůže

Samotná Kvitová také nepropadá skepsi. „Cítím se na kurtu lépe a lépe. Věřím, že týden tréninku v Ostravě mě zase posune blíž k optimu. Pořád se chci snažit o agresivní tenis, postavený na dobrém podání a kvalitních nátlakových úderech,“ tvrdí Kvitová.

Po brzkém konci na Australian Open ve 2. kole se fulnecká rodačka narychlo přihlásila na turnaj do Paříže. „Jeden zápas jsem vyhrála, jeden prohrála. Podání mě tam ještě moc neposlouchalo, ale každý zápas v této situaci je pro mě cenný,“ vysvětlila.

Australanky se jeví nebezpečně

Australanky v čele se Samanthou Stosurovou a Slovenkou Jarmilou Gajdošovou se nyní jeví nebezpečněji, než bezprostředně po losu. Navíc jejich deblový pár Dellacquaová, Bartyová po finále na Australian Open budí respekt.

„V Austrálii umí hrát debly každý,“ použil známou tenisovou pravdu Petr Pála. „Navíc Samantha je bývalou světovou deblovou jedničkou, ve dvouhře patří už čtyři roky do první desítky, vyhrála US Open. Když má den Jarmila Gajdošová, je schopná vystřílet z kurtu kohokoliv,“ pochválil soupeřky. „Ale pořád si myslím, že jsme mírným favoritem,“ dodal Pála.

reklama