reklama

Fed Cup zahájí Plíšková s Halepovou, pak půjde na kurt Kvitová

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Milan Kammermayer
České tenistky sehrají o víkendu duel prvního kola letošního Fed Cupu v rumunské Kluži. Jako první se na pomalý kurt postaví Karolína Plíšková a domácí hvězda Simona Halepová.

Kluž - Karolína Plíšková začne duelem proti světové trojce Simoně Halepové utkání obhájkyň titulu s Rumunskem v prvním kole Fed Cupu.

Sobotní zápas začne v Kluži v poledne SEČ a po nich nastoupí česká jednička Petra Kvitová s Monikou Niculescuovou. Online budeme oba duely sledovat zde.

Rumunky se vrací po čtvrt století

Češky Fed Cupu v současnosti vládnou. Loni porazily ve finále v Praze Rusky 3:2 na zápasy, obhájily titul a soutěž vyhrály už počtvrté za posledních pět let. Rumunky jsou díky Halepové ve Světové skupině poprvé po 24 letech.

"Bude to naprosto vyrovnané a těžké utkání před vyprodanou halou. Máme ale tak silnou sestavu, že jsme schopní je i s Halepovou porazit," věří Pála, který vede český výběr devátou sezonu a ještě ani jednou s ním v 1. kole neprohrál.

Plíšková s Halepovou třikrát prohrála bez zisku sady, naposledy v lednu v Sydney. "Set se dal udělat, ale vyhrát zatím ne. Uvidíme tady," řekla světová třináctka Plíšková. "Ona je jednou z nejlíp se pohybujících se holek na okruhu. Nemá extra zbraň, nepozabíjí to, takže záleží na mně, jestli si to uhraju," řekla hrdinka listopadového finále. Proti Ruskám v Praze vyrovnala a pak ve čtyřhře přidala vítězný bod.

Bilanci českých tenistek proti Rumunkám si prohlédněte v grafice zde.

Kvitová si chce spravit chuť

Kvitová letos odehrála na turnajích jen dva celé zápasy, ale ve Fed Cupu vždy ožije. "První měsíc nevyšel podle představ a doufám, že si spravím chuť. Fedcupový týden je vždy vynikající," řekla česká jednička. V sobotu v soutěži družstev prohrála pouze jednou z šestnácti zápasů a za poslední tři roky má ve dvouhře bilanci 10:2.

Pětadvacetiletá Kvitová hrála s Niculescuovou (37. WTA) jednou a na trávě v Eastbourne hladce vyhrála. Rumunka hraje netradičně čopy z forhendu. "Teď už jsem si na to zvykla. Ale ze začátku mi to přišlo hodně zvláštní a říkala jsem si, jak to může hrát na takové úrovni. Budu muset být trpělivá," řekla Kvitová, která bude hrát první soutěžní zápasy od rozchodu s trenérem Davidem Kotyzou.

Trpělivost vyžaduje i pomalý povrch, který Rumunky vybraly, aby otupily útočný tenis českých es Kvitové a Plíškové. "Není to povrch, který preferujeme, ale je to o to větší výzva," řekla dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová.

Vítězky proti Německu, či Švýcarkám

V neděli začíná program rovněž ve 12:00. Nejdříve by měly hrát jedničky týmů Kvitová s Halepovou a po nich Plíšková s Niculescuovou, ale nominace se můžou změnit. Na závěr se hraje čtyřhra. Vítězný tým postoupí do dubnového semifinále proti lepšímu z utkání Německa se Švýcarskem, poraženého čeká baráž.

České tenistky se s Rumunkami střetnou teprve podruhé. Ve čtvrtfinále v roce 1980 tehdejší československý tým s Hanou Mandlíkovou v sestavě zvítězil 2:1.

Mame vylosovano:

Posted by Czech Fed Cup Team on Friday, February 5, 2016
reklama