Federer je lepší než Lendl, vyhráli i Štěpánek s Paesem

6. 11. 2012 17:00
Roger Federer se jasným vítězstvím na úvod Turnaje mistrů v historii nejlepších hráčů turnaje posunul v počtu výher před Ivana Lendla.
Roger Federer na úvod Turnaje mistrů smetl z kurtu Janka Tipsareviče a v historických tabulkách turnaj v počtu vítězství odsunul na druhé místo Ivana Lendla. | Foto: Reuters

Londýn - Roger Federer vstoupil do Turnaje mistrů jasným vítězstvím, výborně zahájila turnaj také deblová dvojice Leander Paes - Radek Štěpánek.

Jednatřicetiletý druhý hráč světa, který v Londýně utočí na třetí titul za sebou, si v úvodním utkání skupiny B poradil se Srbem Jankem Tipsarevičem hladce 6:3 a 6:1.

Šestinásobný šampion porazil Tipsareviče za hodinu a deset minut a připsal si rekordní 40. vítězný zápas na Turnaji mistrů.

Na druhé místo v historické tabulce Federer odsunul Ivana Lendla, který na závěrečném podniku sezony vyhrál 39 utkání.

Vítězství režíroval aktivní Štěpánek

Český hráč dnes spolu s Indem Leandrem Paesem porazili pákistánsko-nizozemskou dvojici Ajsam Kúreší, Jean-Julien Rojer 6:4, 7:5

Třiatřicetiletý Štěpánek byl v utkání u všeho důležitého. Česko-indický pár vzal soupeřům po jednom servisu v každé sadě a Štěpánek proměnil oba brejkboly.

Ve druhém setu málem sám přišel o podání, ale trojnásobnou hrozbu s Paesem se štěstím zažehnali a o dvě hry později úspěšně čelili i setbolu.

Obě sady Štěpánek dohrával na podání; tu úvodní ukončil stylově esem a druhou přímým bodem z podání i k radosti své manželky Nicole Vaidišové v hledišti.

Dvouhra - skupina B:

Federer (2-Švýc.) - Tipsarevič (8-Srb.) 6:3, 6:1,

20:45 Ferrer (4-Šp.) - Del Potro (6-Arg.).

Čtyřhra - Skupina B:

Marray, Nielsen (8-Brit./Dán.) - Bhúpathí, Bopanna (5-Indie) 6:4, 6:7 (1:7), 12:10, Paes, Štěpánek (3-Indie/ČR) - Kúreší, Rojer (7-Pák./Niz.) 6:4, 7:5.