Federer poprvé v Paříži vyhrál. Ve finále zdolal Tsongu

Federer (3-Švýc.) - Tsonga (6-Fr.) 6:1, 7:6
Federer vyhrál 18. turnaj Masters
Federer vyhrál 18. turnaj Masters | Foto: Reuters

Paříž - Roger Federer vyhrál poprvé v kariéře turnaj Masters v Paříži.

Švýcarský tenista v nedělním finále porazil domácího hráče Jo-Wilfrieda Tsongu 6:1, 7:6 a po triumfu v Basileji získal druhý titul za sebou.

Čtvrtý hráč světa a třetí nasazený ukázal, že je před Turnajem mistrů v Londýně, který začíná příští neděli, je v dobré formě. Během turnaji v Paříži totiž ztratil jediný set. V Paříži navíc odehrál 99. finále na okruhu ATP a v Londýně může zaokrouhlit stovku.

"Čekal jsme hodně dlouho a jsem moc rád, že se mi tady konečně povedlo vyhrát," řekl po zápase Federer, který vyhrál už 18. turnaj série Masters a v historické tabulce se osamostatnil na druhém místě. V čele je Španěl Rafael Nadal s 19 triumfy.

Berdych v Paříži přes Federera do finále neprošel

"Sám jsem ohromený, jak dobře jsem tady celý týden hrál. Od prvního míčku až do konce. Načasování vyšlo výborně. Vždycky plánuju dlouhodobě, sportovci by měli mít krátkodobé i dlouhodobé cíle," dodal třicetiletý švýcarský tenista.

Do Londýna sice přijede se šňůrou dvanácti vítězných zápasů, ale poprvé bez vyhraného grandslamového titulu, což se naposledy stalo v roce 2002.

Naopak vítěz turnaje z roku 2008 Tsonga druhý titul na turnaji Masters nezískal. "Mrzí mě, že jsem nedokázal hrát lépe. Ale dneska byl lepší, prostě příliš rychlý," přiznal po zápase Tsonga.