Federer v krizi. Legenda opět prohrála s jasným outsiderem

20. 7. 2013 16:49
Švýcar prohrál v semifinále turnaje v Hamburku s Argentincem Delbonisem dvakrát 6:7 a podruhé za sebou vypadl s hráčem z druhé stovky žebříčku.
Roger Federer v krizi? Už to tak vypadá.
Roger Federer v krizi? Už to tak vypadá. | Foto: Reuters

Hamburk - Švýcarský tenista Roger Federer prohrál v semifinále turnaje v Hamburku s Argentincem Federikem Delbonisem dvakrát 6:7 a podruhé za sebou vypadl s hráčem z druhé stovky žebříčku. Účastník kvalifikace Delbonis vyzve ve finále Itala Fabia Fogniniho.

Pátý hráč pořadí ATP Federer a první nasazený turnaje dopustil podobné překvapení jako na nedávném Wimbledonu. Na trávě v londýnském All England Clubu totiž ve druhém kole nestačil na Ukrajince Sergeje Stachovského, který byl v pořadí ATP na 116. místě.

Dnešní duel se 114. hráčem světa Delbonisem přinesl pouhé dva využité brejkboly, takže rozhodovaly tie-breaky. V prvním si bývalá světová jednička vypracovala setbol na 7:5, ale nakonec prohrála 7:9. Ve druhém Argentinec využil hned první mečbol.

Federer: Neudělal jsem zrovna pokrok

Levák Delbonis si zahraje ve finále poprvé v kariéře a v žebříčku se posune na 59. místo. "Cítím se báječně, protože (Federer) hrál velice dobře. Je to jedinečný zážitek, poprvé si zahraji finále na větším turnaji, dám do toho všechno," řekl v rozhovoru pro stránky ATP.

Federer soupeře ocenil. "Hrál dobře a asi trochu víc agresivněji než já. Neudělal jsem zrovna pokrok (od Wimbledonu), ale na druhou stranu jsem tu odehrál čtyři dobré zápasy, které jsem potřeboval," cituje Švýcara Die Welt.

Federer před vyřazením se Stachovským s tenistou mimo elitní stovku prohrál naposledy v roce 2005, kdy nestačil na Francouze Richarda Gasqueta. Dnes devátý hráč světa tehdy figuroval v žebříčku ATP na 101. místě.

Tenisový turnaj mužů v Hamburku (antuka, dotace 1,230.500 eur):

Dvouhra - semifinále:

Delbonis (Arg.) - Federer (1-Švýc.) 7:6 (9:7), 7:6 (7:4), Fognini (12-It.) - Almagro (3-Šp.) 6:4, 7:6 (7:1).