Fédrigo vyhrál 14. etapu Tour, poznamenanou těžkým pádem

ČTK
16. 7. 2006 17:50
Francouzský cyklista Pierrick Fédrigo vyhrál čtrnáctou etapu Tour de France, kterou poznamenal hrozivý pád trojice jezdců.

Pro Belgičana Rika Verbruggheho a Španěla Davida Canadu skončil závod po těžké nehodě 39 kilometrů před cílem, oba byli převezeni do nemocnice. Verbrugghe si podle první diagnózy zřejmě zlomil nohy, Canada nejspíš utrpěl zlomeninu klíční kosti.

Žlutý trikot vedoucího jezdce uhájil Španěl Oscar Pereiro, který dnes přijel do cíle se ztrátou sedmi sekund na vítěze a bude mít cenný dres v držení i během druhého volného dne, který čeká účastníky 93. ročníku Tour v pondělí.

Český cyklista Pavel Padrnos dorazil do cíle 180,5 kilometru dlouhého úseku v Gap v jedné ze skupin na 84. místě, osm minut po Fédrigovi.

Výsledky - 14. etapa (180,5 km): 1. Fédrigo (Fr.) 4:14:23, 2. Commesso (It.) stejný čas, 3. Vandevelde (USA) -3, 4. Moreau (Fr.), 5. Totschnig (Rak.), 6. Garzelli, 7. Moreni (oba It.), 8. Hincapie (USA), 9. Evans (Austr.), 10. Bočarov (Rus.) všichni -7, ... 84. Padrnos (ČR) -8:04.
Průběžné pořadí: 1. Pereiro (Šp.) 64:05:04, 2. Landis (USA) -1:29, 3. Dessel (Fr.) -1:37, 4. Meňšov (Rus.) -2:30, 5. Evans -2:46, 6. Sastre (Šp.) -3:21, 7. Klöden (Něm.) -3:58, 8. Rogers (Austr.) -4:51, 9. Mercado (Šp.) -5:02, 10. Moreau (Fr.) -5:13.